62. Demarkační Stezka (113. 4ková) na Rokycansku

Stezka, která nebyla


Stezka měla mít zakončení v Lesním divadle Hrádku u Rokycan, ale nakonec ji Čtyrka neuskutečnila.

Stezka, ač neuskutečněná, si pár řádek na stránky zaslouží. Její přípravě několik lidí věnovalo dost času a byla dobře nachystaná. Zařizování Stezky se ujal Můra, s předstihem dojednával noclehy Roman. Stezka víceméně navazovala na 4kovou 103.Stezku „Brdy“ na jaře 2015.

Původní termín podle stezkového harmonogramu měl být 6. - 10. 5. 2020, Stezku pořádala 20.trasa, téma Zakončení bylo laděno do roku 1945 - konce války. Úkolem mělo být posunout demarkační linii. Zda to bude na stranu Ruska či Ameriky, to už mělo být jen na soutěžících trasách. Avšak vzhledem k nejistotě vyvolané epidemií přesunula 16. března 20ka termín na 24.-28.9., kdy se předpokládalo, že už bude dobře. Epidemie však nabrala v září druhý dech a tak na schůzi TAKu
7.9. oznámily organizátorky z 20ky zrušení Zakončení a stezkového vlaku. Stezka se měla uskutečnit jako akce jednotlivých tras.

Čtyrka plánovala Stezku na 4 noclehy na 2 místech - nultý a první nocleh byl zajištěn v kempu ATC HABR Volduchy (chatky), druhý a třetí v Rekreačním středisku Sv. Štěpán u Štěpánského rybníka blízko Cheznovic (budova a chatky). Z posledního noclehu bylo na zakončení asi 17 km, takže se plánovalo pomoci si najmutým busem, který by nás významně přiblížil (třeba Dobřív) a pak bychom to došli. V obou noclezích byly postýlky s polopenzí. Nocleh v Habru si předem vyzkoušeli účastníci 4kové dovolené a s docela dobrým ohlasem.

Až do neděle 20.9. jsem byl názoru, že Stezku uskutečníme, riziko nákazy omezíme - zrušíme kolování a pití z jedné lahve, dáme přednost sezení venku a nebudeme se líbat.....
V pondělí 21.9. se to zlomilo, nový pan ministr se ještě jako vládní zmocněnec vyjádřil, že je třeba zrušit společné akce. Nebylo jasné, zda tak učiní ihned, ale tato možnost zde reálně byla, čímž by se dostali do problémů také ubytovatelé a hostinští, kteří by pro nás nakoupili potravu a pití. Navíc předpověď chladna a deště eliminovala záměr sedět večer bez roušek venku. Večery s rouškami jsem si dost dobře nedokázal představit. Riziko, že by někdo z nás kvůli Stezce vážně onemocněl se mi jevilo hodně reálné. A tak jsem zavolal Můrovi, aby naše dohodnuté noclehy zrušil.

Samozřejmě – tahle opatrnost se setkala na trase jak s pochopením tak i s odsouzením. Myslím si stále, že předběžná opatrnost byla na místě. Díky za pochopení hlavně těm, co se na přípravě podíleli. Můro, Romane, Ivane, Stáňo díky.

Věřím, že příští rok se už zase na Stezce všichni normálně sejdeme. Jednak na té naší 114. na jaře a také na TAKové 63. na podzim na Písecku.

Pro úplnost připojuji tradiční statistiku.
K původnímu jarnímu termínu bylo přihlášeno k 19.3. 48 lidí.
Na podzimní termín k uzávěrce 7.9. bylo přihlášeno 48 lidí, do stezkového vlaku 22. Pak se 4 odhlásili, takže ke 14.9. to bylo 44 lidí : Čt/Pá 25, Pá/So 36, So/Ne 42, Ne/Po 42. Do vlaku a busu do 0.noclehu 14 lidí.
Sepsal MaPe
P.S. Na Stezku nakonec nejelo 9 tras.

Sdílej to!

Be the first to comment