MIKULÁŠ - 2.-3.12.00


Vikina líčí událost v pyšelské sokolovně.

Dne 2.prosince, po dvou neplatných pokusech (Holany, Fúzzyova chalupa v Dolních Habarticích) se nakonec 4kový Mikuláš přece jenom konal, a to díky bratrům Bundášovým v pyšelské sokolovně. Oproti původně nízkému avizovanému počtu účastníků se nakonec sešlo nejméně třicet dětí, a příslušný počet dospělých - rozhodla tu zřejmě snadná dopravní i finanční dostupnost cílového místa.

Menší turistická sekce dokonce zvolila pěší přístupovou cestu ze Psár a doťapala značně utrmácena a ublácena až po setmění.

Svatá trojice v klasickém obsazení měla s oprsklou 4kovou havětí dost co dělat - a to už přibyla i první vnoučata!!! Po absolvování několika desítek recitací na téma: "Mikuláš ztratil plášť", několika stojek, hvězd a kotrmelců, a v neposlední řadě voničkou hudebních produkcí (zvláště silně byly zastoupeny rodiny Tůmova a Pařízkova) si pak na své přišla dospělá hudební sekce - pyšeláky už zřetelně pálily prsty, ústecký tajemník dělal co mohl (a mohl dost) a František jako obvykle nezklamal.

Bylo jenom škoda, že jak nadílení dárků dětem, tak pozdější hraní rušilo podávání a konzumace guláše (jinak výborného), a mnohdy i diváci sami. Možná by stálo za úvahu pro přístě definitivně zrušit dospělého Mikuláše, a případné dárky si předat na Vánoční slezině, abychom se navzájem nerušili. Ti, kdo nemají "na place" potomky, by také první část večera mohli strávit v pro ně vhodnějších přilehlých prostorách (nejlépe v baru) a přijít se svou "troškou do mlýna" až po odchodu již zmíněné svaté trojice. Ono totiž dělat legraci není vůbec žádná psina, ale pěkná fuška.

Víte co? Nebylo to špatné - ale pojďme si dát příští rok trochu víc záležet - co MY na to ?

Vickie

Sdílej to!

Be the first to comment