CIRKUS RIVOLLINO - 13.-14.7.2002


V kokořínském Ráji a okolí ...

Téměř mimo civilizaci, pokud je to vůbec na kokořínsku možné, pozvala Vikina přátele ku premiéře a zároveň derniéře cirku RIVOLLINO.

Asi třicet 4kařů a přátel se vydalo vlakem z pražského Hlavního nádraží Praha v 7:40 hodin přes Neratovice, Všetaty a Mělník (přestupy) do zastávky Mšeno u Mělníka, kde se k nim připojili někteří ortodoxní automobilisté, aby svěřili dodávce Vaška L. většinu svých zavazadel a vydali se nalehko na "tajný výlet". Zhruba po jedné hodině odpolední došlo k setkání s ústeckou sekcí v Ráji, kde jsme opulentně poobědvali, pivem či jinými nápoji se občerstvili a vydali se na nedaleké místo konání.

U vstupu jsme poctivě zaplatili vstupné (kus tvrdého pečiva či jablka). Někteří jedinci však Vaškovi překazili možnost dopočítat se zúčastněných, jednoduše tím, že do připravených krabic vyprázdnili jablka ze svých objemných baťůžků... Do místa konání byl občas přiveden elektrický proud, ba i cisterna s užitkovou tam stála. Sudy gambáče byly připojeny na čepovací stolici, nicméně "teplé světlé" jistě přispělo k tomu, abychom si i po letech jinak skvělý víkend připomenuli... (Vikino promiň).

Po konzumaci výborného podvečerního GULYÁSE vypuklo cirkusové představení. Nejprve místní umělci nedalekého hřebčína předvedli ukázku krasojízdy a pak nastoupil rodinný cirkus RIVOLLINO v čele s principálkou Vickie ve více než přiléhavém trikotu a frakovém kabátci. Poté 4koví umělci předvedli za hudebního doprovodu všelikou zvěř, hadí ženu, provazochodkyni, drezuru aj. Snad největší obdiv si však vysloužili cvičení lachtani, bohatě odměňováni za své výkony rybičkami. Vyvrcholením večera bylo asi dvacetiminutové vystoupení neohroženého Supermana Můry a následný let vzduchem...

A pak se hrálo a zpívalo u táboráku. Počasí sice hrozilo co chvíli se zvrtnout, avšak bouřky byly ten den o kus dál a nebýt asi tří kraťoučkých spršek, tak jsme nevěděli co je déšť.

Ráno nás vzbudilo prosluněné dopoledne, kdy někteří neodolali a vydali na výlet koňmo. A pak už bohužel nezbylo než jet domů na cirkus RIVOLLINO než vzpomínat.

Sdílej to!

Be the first to comment