Benecko 2008 aneb Stáňa & Kryšpín 50 - 14.-16.3.2008


Na Benecku se opět sjeli 4kaři Když se zamlouval termín na letošní sportovně - společenské trasové povyražení na 5kovou chatu na Benecko 2008 nikoho nenapadlo, že sněhu už nenapadne. Po sledování předpovědí počasí, Panorámy a konzultací s věštkyní bylo přesto rozhodnuto, že běžky vezmeme. Odjeli jsme tradičně v pátek navečer, netradičně z Palmovky luxusním velkým busem, za volantem s Vojtou Donthem. Po též tradičním předodjezdovém úbytku nás vyrazilo 38, po cestě jsme přibrali ve Studenci oba Krakonoše. Postupně dojížděli automobilisté, takže nakonec nás bylo v sobotu večer 50 včetně 2 holčiček (Benecková premiera pro Kristýnku a Barunku). První večer se hrálo a popíjelo poněkud teplé pivo.

Na Benecku byl jen sněhový poprašek, takže jsme v sobotu ráno vyrazili naším busem na Horní Mísečky, kam jsme po překonání odporu policie regulující dopravu nakonec i dojeli. Počasí i sněhové podmínky byly skvělé jako už dlouho ne. Po tradiční zastávce v Jilemnické boudě většina vyrazila na hřebeny, kde bylo nádherně. Někomu stačilo pojezdit v okolí Vrbatovky, velká skupina vyrazila po hřebenech na Špindl. Zpáteční cesta z Míseček se neobešla bez zastávky v hospůdce u Piráta.

Na chatě se chystala oslava narozenin Stáni a Kryšpína ve stylu JVvDDVV (Jeden Večer v Domově Důchodců Veselé Vrásky). Důchodci (pardon - "uživatelé sociální služby") v typické ústroji zaplnili "společenskou" místnost, aby byli přítomni přijímacímu řízení pro Stáňu a Kryšpína - dva nové "kandidáty sociální služby". Přijímacímu řízení předsedala ředitelka Jarmila Alzheimerová (Cilka), lékařský dohled měl MUDr. Petr Parkinson (MaPe). Oba kandidáti byli nejprve převlečeni, aby se neodlišovali od vrásčitého obecenstva. Poté byli podrobeni přijímacímu testu (v DDVV bylo totiž jen jedno volné místo), který sestával ze dvou disciplín - nejprve ranní hledání skleničky s umělým chrupem a pak "souboj s pamětí" (test dětem známý jako "kimovka"). Důchodce přišla potěšit Romanina pionýrská kulturní úderka (s Irčou, Květou a Mariánem), vystoupil folklorní podkrkonošský soubor (Jana Š. a Můra). Během večera silně škodila zlá bába (velmi věrně zahraná Píšťalkou). Dovedně se vyhýbala injekci i svěrací kazajce, uklidnilo ji až polití pivem.

Nakonec se při vyplňování vstupního dotazníku zjistilo, že oba kandidáti jsou ještě PŘÍLIŠ MLADÍ a nemají na DDVV nárok !! Ale protože jejich datum narození svědčilo o aktuálních padesátinách, mohlo dojít ke gratulacím. Kryšpínovi bylo přivezeno tradiční padesátnické pojízdné křeslo, Stáňa obdržela kolečkové brusle, aby mohla křeslo postrkovat. Na bruslích si i zatančila (s Mariánem což bylo asi vrcholné číslo večera). Dárky dostali oba oslavenci originálně v jedlých obalech (ukryté v upečených dózách), následoval krásný osvíčkovaný dort (vše dovedně upečeno Píšťalkou, Irčou a Cilkou). A pak se hrálo a mlsaly dobroty včetně rybích pyšelských. V neděli jsme mohli jen vzpomínat na sobotní modrojas. Pršelo. Někteří otrlí jedinci přesto vyrazili do krajiny. Ostatní zobali zbylé mlsoty a toužili po pivku, které už došlo. A pak nastalo už jen balení a uklízení a loučení a v 15 hod odjezd. Tak zase za rok ... !

Jak to všechno vypadalo ve skutečnosti, najdete ve fotogalerii.

  MaPe

Sdílej to!

Be the first to comment