Chotěvice - 25.-27.7.2008


O posledním červencovém víkendu jsme se sešli u Severky v Chotěvicích.

Bylo krásně. V pátek nás čekali na chalupě kupodivu místo Severky Dejo a Jana. Pivo - Krakonoš - bylo již na místě a bylo opravdu dobré. Chvíli jsme počkali na Vojtíška s pípou a pak jsme se již mohli uvolnit lépe než v pátečním pořadu "Uvolněte se prosím".

Severka s Vaškem dorazili po extenpore s natankováním nesprávného paliva a výměnou nepoužitelného vozu poněkud později.

Hodně se hrálo, ať už čtyřkaři ( samozřejmě až do svítání) nebo místní posilou Andrejem, Mílou a dalšími muzikanty. Fidla představil svoji novou violu, s houslemi to znělo dohromady skvěle .

V sobotu se část vydala na výlet na kolech do Vrchlabí s koupáním v Labi. Někteří si užívali na chalupě.

Večer opět hraní a oslava narozenin Dejovo Janičky s výborným medovníkem od Severky a dalšími dárky. Přijela Žofka a hezky nám zahrála a zazpívala. Došlo i na tanečky. Po oba večery se Dejo s ostatními starali o naše bříška grilovanými masy delikatesních chutí.

V neděli po ranní návštěvě u Andreje a Míly na jejich chaloupce jsme odjeli, někteří kolmo, někteří i autem, koupat do Dolců a na oběd do rybárny. Domácí se museli trošku věnovat chalupě, úrodě a s pomocí hostí přestěhovali skříně do nově opraveného podkroví. Mistrný přesun skříní můžete shlédnout na videu, porovnejte stěhování první skříně v kontrastu se stěhováním druhé. Kdo umí, umí.

 

  Jitka

Sdílej to!

Be the first to comment