Mareček v Klokánii V.


Mareček si pod dojmem zpráv z Václavových oslav TAKy vzpomenul ma domov a na 4ku zvláště
4kové pivo
4ková adresa
4ková sleva

Tak. Vidím, že tam nezahálíte a report mě velmi pobavil a potěšil! Četl jsem ho čtyřikrát:) Abych zůstal stylový, musím napsat, že sedím na kancelářské židli, mám nohy na otomanu a popíjím, jak jinak, 4X. Four ex je název místního piva a píše se XXXX. No... místního. Pivko je z Queenslandu, konkrétně z Brisbane. Což si myslím pouze dokumentuje fakt, že když má člověk něco se 4kou, nemůže pít asi nic jiného. Byt, ve kterém píšu tato moudra, se nachází v Adelaide mezi City a pláží, tedy ideální poloha. A abych zůstal i nadále stylový, musím zahlásit, že náš byt ma číslo 4. Je to skoro až trapné, ale je to tak. A aby té stylovosti nebylo málo, přikládám pár fotek dokladujících, že 4ka je ve světě stále oblíbenější a známější. Což v praxi znamená, že funguje i mimo hranice Evropy. Jak jinak, že.

Ale zanechme plytkých opileckých řeči a přistupme k realitě zabývající se tématikou čísla 4. Jedna z fotek, vztahujících se ke 4ce, je z místní petrol station. Jak sami vidíte, kromě možné úspory 4 centů za litr benzinu, cena benzinu násobena kursem koruny je méně než poloviční než je v česku. Takže platit dva dolary za lístek na autobus je více nez bohémské. Dle definice jednoho z mála stravitelných deníku The Australian, hranice chudoby v Austrálii je definovaná ne tím, jestli máte na jídlo, ale jestli máte na to, aby jste naplnili nádrž rodinného 4 wheel drive automobilu... Vzhledem k tomu, že většina místních má auta se spotřebou 12 litrů a víc, asi není třeba dále komentovat. Pokud si to srovnáme s komunistickým Československem, kde stál benzin osm korun za litr a platy byly nižší než teď tady (řádově tři tisíce klokaních dolaru), nezbývá než se zasmát australským aktivitám jako "Fuel watch" a histerii, jak je dnes benzin drahý. Jedním z důvodů může byt i fakt, že ropa sem, mimo jiné, teče přes terminály ze Singapuru a ne přes Rusko, které se chystá, ostatně jako každý druhý rok, utnout kohouty kvůli neplatiči Ukrajině.

Dále mě velmi pobavilo a potěšilo, že 4kové jásání stran jistého výročí VS se v pět ráno přesunulo i na další veřejná místa – pumpa, včetně socializující komunikace s pracujícím lidem noční i denní směny a živou muzikou. To jsem teda zas o něco přišel.

No nic nebudu tady plkat, neb v dnešní inetové době by lidi jenom čuměli do počítače. Přikládám tedy pár fotek včetně mého autoportrétu z dnešního dne a socializování se s Petrou na jednom otomanu.

See ya a pozdravujte ve Studni, Marek

Sdílej to!

Be the first to comment