Úvodem...


V novém roce vše nejlepší, zkrátka

PF 2010

 

Slovo Šéfa


Milí čtyřkoví, ať se to líbí nebo ne, kdo není na webu, jako by nebyl. Už jsme si zvykli, že si otevřeme naše čtyřkové stránky a prohlédneme si fotky či článek ze Stezky nebo jiné akce, ze které jsme se před pár hodinami vrátili. Můžeme se podívat a přečíst si, co jsme prožívali před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi.....

Za tím, že to takhle funguje je spousta práce hlavně administrátora Ivana, ale i autorů fotek a textů. Naše stránky byly dosud umístěny v doméně, která nám nepatřila, takže jejich ovládání nebylo zcela ve čtyřkové moci. Od nového roku budou naše stránky fungovat pod naší vlastní doménou, lépe ovladatelnou a hlavně bezpečnější. Již ne bezplatně, ale cena za rok provozu nedosahuje ani částky za 1 pivo na 1 čtyřkaře. O dalších možnostech a novinkách se více dozvíte a budete dozvídat od Ivana, jemuž patří dík za spuštění stránek a přesunutí všech fotek a článků.

4kové stránky žijí. Co v nich najdeme my i hosté záleží jen na nás. Tak se nestyďme pro ně psát, komentovat, fotografovat. Ať je čtyřka vidět!

Vše nejlepší a hodně krásných setkávání v novém roce

přeje MaPe.

 

Slovo Editora


Ahoj 4kaři!

Vypadá to, že se spuštění stránek podařilo.

Stránky jsou spuštěny pod naší novou doménou 4trasa.cz na serveru, kde jsou v ceně krom podpory a lepšího přístupu k administraci i další "vymoženosti", jako např. mailové schránky.

Dosavadní umístění v doméně takpraha.cz bylo sice pro nás zdarma a admini dělali ve svém volném čase co mohli (DÍKY!), ale když ten čas nebyl nebo si užívali zasloužené dovolené, TAK jsme se mohli třeba stavět na hlavu...

Nový redakční systém (CMS glfusion) vychází z toho, který jsme používali dosud, je ale bohatší o další funkce, a technologie, ale hlavně je stabilnější a bezpečnější.

Při migraci byla zachována uživatelská jména a hesla (ale nikoli zvláštní oprávnění), přesunuty fotky (skoro 9000 souborů) a téměř 200 článků.  Staré kalendářové položky jsem nemigroval. Některé části kódu nejsou v novém systému povoleny (a "ztratily se") - pokud na něco přijdete, napište mi - průběžně to upravím a obnovím.

V nejbližším období zkusíme dotáhnout grafiku, základní nutné překlady a hlavně adresář, v němž by si mohli přihlášení uživatelé opravovat (některé?) údaje o své osobě.

Takže všechno nejlepší v novém roce 2010 přeje všem

 

Ivan (Šíma)


 

Sdílej to!