Čím 4web prohlížet?


Dávný text z roku 2010 byl koncem roku 2013 okomentován.

Text z prosince 2013

Stránky 4.trasy by se měly správně zobrazovat pomocí většiny současných prohlížečů, v instalovaných do osobních počítačů, pokud je povolen Javascript.

Samostatnou kapitolu tvoří prohlížeče instalované do chytrých telefonů a tabletů. Zde jsou někdy problémy se zobrazením měnících se fotek v článcích, kde je použita technologie flash.
Většina současných prohlížečů pro mobily/tablety zatím nepodporuje HTML5, což není nic fatálního, jen se některé vymoženosti nezobrazí (zejména videa ⇒ proto je na stránkách využívána převážně technologie flash, byť jsou i s ní na mobilních strojích potíže....).

Text z ledna 2010

Stránky 4.trasy by se měly správně zobrazovat pomocí většiny současných prohlížečů, v nichž by měl být povolen Javascript.

MS Internet Explorer.

Od roku 2010 přestává být zvolna podporována verze 6. Pokud můžete, používejte IE verze 8 a vyšší.

Ve spojení s MS Windows XP byly zaznamenány obtíže uploadu fotek pomocí Adobe shockwaveflash modulu

Firefox

Doporučená verze je 3.6.x a vyšší

Ve spojení s MS Windows XP byly zaznamenány obtíže uploadu fotek pomocí Adobe shockwave flash modulu. Na internetu jsou návody, jak odinstalovat plugin manager, což by mělo situaci zlepšit.

U pozdních verzí 3.6.10+ se kousají stránky, kde běží vícero skriptů, zvláště je-li tam fslideshow (měnící se fotky), Chceš-li stránku změnit, zkus posunout tyhle fotky mimo posuvníkem mimo zobrazovanou část okna. U FF mají starosti s verzí 4 a tak 3.6 zabezpečují a flikují....

Safari, Chrome

Při zobrazování flash slideshow (proměnlivé obrázky z alba) neobtéká obrázky text, tj. text se začne zobrazovat až pod nimi. (Může za to editor FCKE, který udělá z makra samostatný odstavec.)

Opera

Doporučená verze je 10.x. Je trochu náročnější na instalaci, protože obsahuje mnohé doplňky/pluginy, které jiné prohlížeče doinstalovávají od třetích stran.

Již dlouho (od ver. 7) podporuje page-break-inside:avoid, což mj. umožní tisk trasového adresáře přímo z on-line stránky, aniž by byly položky rozděleny na dvě stránky (fotky "rozpůleny" apod.)

Sdílej to!

Be the first to comment