Benecko - 18.-20.3.2011


Letošní Benecko se konalo už asi pošestnácté. A jak to dopadlo?

 

Ani obloha, ani předpovědi nevěštily nic dobrého. Déšť a zima, možná trochu sněhu. V pátek až do dvanácti vytrvale lilo. Přesto se na tradičním místě sešlo a v 17,20 i odjelo plných 25 věrných (z toho Franta a Michal z pětky), z původních 35 přihlášených. Nakonec nás bylo na Benecku 30. Budiž všem dík za věrnost a odvahu!

Při vystupování do chladného večera a na pekelně kluzkou silnici se už na nebi objevily nějaké hvězdy a na zemi bylo trochu nového sněhu. Skupina se jako vždy rozdělila na akutně žíznivé a na ubytování chtivé. Ti druzí museli počkat na chatě, než se dovezou dva soudky (tentokrát svijanské 11°) a sestaví výčepní zařízení. Toho se musel ujmout Dejo a opět se osvědčil, ač i letos to neměl se stavebnicí hadiček a olivek snadné. Pivo záhy teklo, chladné a pěnilo akorát. Benecké muzicírování ve složení dvě kytary (Karel a Radek), dvě mandolíny (Olinka a Dejo), dvoje housle (Fidla a Mirka), kontrabas (Petr Zelenohorský) tentokrát dirigoval hlavně Karel a bylo po oba večery moc pěkné a vydrželo hodně dlouho po půlnoci. Novinka – na chatě mají už vlastní kontrabas!

Sobotní výlet se odehrával za docela pěkného počasí, také díky troše nového sněhu, který pokryl ledový podklad, bylo možno doběžkovat od garáží až na Rovinky. Odtud vedla tradiční cesta na Mísečky a byly využity obě varianty. Nad Pirátem už byla cesta upravená i s vyřezanou stopou, takže obavy z nedostatku sněhu byly opravdu zbytečné. Ale byli i tací, kteří to pojali netradičně! Mireček s Yvonou se vydali na okruh Rovinky, Krausovky, Špindl, Medvědín, Mísečky, Rovinky. Zaslouží obdiv a to jim ještě večer zbylo spoustu energie na taneční kreace! Podvečerní návrat provázely nádherné výhledy se zapadajícím sluncem. Pohled na mimořádně veliký Měsíc v úplňku byl dalším zážitkem.

Nedělní dopoledne bylo slunečné, s krátkou sněhovou epizodou. Většina se vydala na pěší výlet a také bylo potřeba skoncovat s druhým soudkem, což se podařilo přesně v 15 hodin. Úklid chaty proběhl s naprostou rutinou a v 16,15 byli všichni u autobusu. Odjezd asi o 15 minut zpozdila lidumilná pomoc nepojízdné škodovce, která sice skončila neúspěšně někde u Poustky, ale pomocníkům nikdo zpoždění nevyčítal. V pohodě jsme dojeli před sedmou na Skalku.

Příroda nás nakonec odměnila pěkným počasím pro poslední lyžování této sezóny a všichni odvážní si užili pěkný víkend s kamarády, někteří i s těmi, které neviděli mnoho let (že Magdo a Oto?!)

Tak snad napřesrok po sedmnácté – pokud bude zájem. S poloprázdným autobusem to nepůjde ….

MaPe


Sdílej to!

OtaK

úterý 29. březen 2011 10:34

Děkuji čtyřce za pozvání na Benecko. Po 45 letech zase se čtyřkou. Radostný dojem, že existuje a trochu méně, že je to tak dávno od poslední účasti na stezce. Po vzájemném okukování a prvních informacích od Magdy jako jediné známé tváře přichází příjemné zjištění, že v této době stále ještě jsou lidé, kteří mají potřebu a chuť se sejít při společném zájmu,  přiblížit se přírodě a udělat něco pro svoji tělesnou schránku a že je někdo, kdo to zorganizuje.

Počasí sice trochu laškovalo a tak místo běžek jsem se prošel s těmi, kteří také nechali běžky doma a tím se  s nimi i blíže poznal a něco i dozvěděl. Doufám, že ještě nějaké pozvání od čtyřky přijde a že bude více času a možností probrat historii i současnost s dalšími účastníky prvních a nedávných stezek.