Benecké běžkování a oslavování - 18.-20.3.2016


Blízké setkání čtvrtého druhu – dvě mimozemšťanky na Benecku

Fotky zaslali: Šíma, Karel/t14, Franta/t5

Počasí bylo tentokrát značně proměnlivé. Po nalákání sněhovou nadílkou přišla obleva a místo sněhu byla na záběrech přímého kamerování z Benecka vidět jen tráva. Přesto jsme zadoufali a běžky vzali s sebou. Romana s Květou také oznámily, že hodlají na Benecku oslavit shodné kulatiny.

Na tradičním srazovém místě na Skalce byl v 17 hodin objednaný autobus a 97,4% účastníků. Na 2,6% v podobě Honzy M. jsme si půl hodinky počkali, neboť měl v zápisníčku odjezd v 17,30.

Čekání bylo přesto vyplněno důstojně, neboť Franta Hr. uznal za potřebné na místě zapít čerstvou vnučku. V 17.40 jsme vyrazili v počtu 38 posíleni přáteli z dalších tras (6x17ka, 3x12ka, 1x14ka, 1x6ka + ubytovatel Franta z pětky).

Na Benecku nebyla po sněhu památka a jedinou bílou věcí byly kvetoucí bledule (krom sjezdovky s technickým). Řidič ohlásil odjezd, takže možný sobotní odvoz na dosud zasněžené Mísečky tím padl. Jako tradičně velkou část účastníků spolklo po příjezdu restaurační zařízení u parkoviště.

Dobrou zprávu ohlásil Fidla – objednaných 2x0,5 a 1x0,3 hl Svijan již vyzvedl a s Vobrázkem dovezli na chatu.

Pípa se letos také vzpírala – nedařilo se nalézt ten potřebný správný narážecí díl. Nakonec Řezáka napadlo otevřít lavici, o které jsem 20 let netušil, že otevíratelná je a tam to bylo. Namontování a naražení proběhlo vzápětí a už jsme mohli čárkovat do „pivníku“.

Pro sobotní běžkování přinesla dobrou zprávu Eliška, která přijela přes Voseckou z Harrachova a sdělila, že vysněženo je za Rovinkou skoro až ke garážím.

Páteční večer se skvěle hrálo (4 kytary, mandolína, housle, flétna) ke zpěvům i k tanci. Večer přešel v noc a bylo kolem třetí, kdy se mi chtělo i nechtělo spát, protože si Venca s Fidlou vzali kytary a božsky hráli…

Sobotní ráno počasí nevěstilo žádný modrojas, taky chvíli pršelo. Vyrazili jsme různě, určitě směr Rovinka nebo Žalý, někdo rovnou v běžkových botách, někdo si je dal radši do báglu s sebou.

Nakonec se počasí docela umoudřilo, sníh byl (i když dole střídán někdy ledem, někdy asfaltem) a dalo se i namazat. Trasy byly různé, ale na Mísečky taky lidi dojeli a nejdál až na Vrbatku Ctirad, který si přivstal. Setkávání jistila Rovinka a Pirát.

Během sobotního odpoledne dojel Milan Z. s Pepíčkem M. Milan přijel s kytarou a posílil muziku sborově i sólově. Kolem půl deváté došlo k onomu blízkému setkání s mimozemšťankami, za svitu našich asi 25 čelovek vstoupily dvě mimozemšťanky, které právě před 60ti lety odstartovaly od hvězdy Sheratan v souhvězdí Berana (hvězda beta Aries) – ta je akorát 60světelných let od nás vzdálená. Podle nápisů na kombinézách obou astronautek se dalo rozluštit a přeložit do pozemštiny, že se jmenují Květa a Romana. Bylo je třeba seznámit s našimi pozemskými zvyky a případně přesvědčit, aby na Zemi zůstaly a neroznesly po vesmíru, jaký je tu binec. Tak jim Můra podporován Severkou, Vaškem a čtyřmi dětmi předvedl, jak se na Zemi rozmnožujme, Milan jim zazpíval o souhvězdí Žab, poznaly tanec ve dvojicích i kolový (Labadu), přinesené koláče dosvědčily, že umíme vítat i jinak než chlebem a solí, předvedlo se jak a co pijeme – a aby si to zkusily, předal jim Milan jako poslední držitel oslavenecký pohár s náplní griotkovou.

Obě zkušeně obsah vysály – jak ve stavu beztíže. A protože se jim na Zemi zřetelně líbilo a vypadaly, že nám tu zůstanou, vyměnili jsme jim astronautické kombinézy za oslavenecká trička 4x15. Pak tanec, gratulace a dárky osobní. Kde se vzaly tu se vzaly s astronautkami přilétly i pyšelské rybí lahůdky, skvělá sekaná i koláčky přímo svatební. A taky na dobu 0,5 hl zmizel i pivník. Pěkně se hrálo, sedělo i kecalo dlouho po půlnoci. Pivo došlo přesně jako loni – v neděli ve 2 ráno.

Nedělní ráno přineslo zřetelné ochlazení, sníh včera změklý přešel do ledu, takže to bylo spíše na pěší vycházky. Pivo bylo vypito, placení tedy jednoduché. Návrat na úklid byl vyhlášen na 14 hod, lze řící, že ve 14,30 byla většina na chatě, v pohodě se uklidilo co se má a odvezly sudy i odpadky – díky autařům.

V 15,40 už byli všichni v hospodě u parkoviště, v 16 dojel bus a v 16,20 nás zima a chladný vítr vyprovodily. Ale mohlo nás hřát další, myslím docela vydařené, Benecko. Díky všem, co se o to zasloužili. Bylo nás podle sčítání v sobotu večer 49(z toho 6 dětí, žádný pes).

Co nejdříve se snažil zapsat  MaPe

P.S.  Blízké setkání čtvrtého druhu podle ufologů znamená, že došlo k únosu pozemšťanů do kosmické lodi mimozemšťanů. Na Benecku to skončilo úplně obráceně, navrhuji, aby se v tomto případě hovořilo o setkání inverzním.

    MaPe

Sdílej to!

Be the first to comment