Benecko - 18.- 20.3.2022

aneb pokus o návrat


Po třech letech opět na Benecku
Pokus o návrat tam, kde se nám vždy líbilo....

Dvakrát nám náš tradiční zájezd na Benecko zhatil covid. Letos jsme věřili, že se to povede. Ale měli jsme namále. Abychom mohli tuhle akci provést, je potřeba, aby bylo dost účastníků. Navíc náhle zdražila nafta a tím náhle i bus. Nakonec nás zachránili hosté z jiných tras a další kamarádi či známí. Bylo nás do busu 29 , včetně 2 dětí, účastníků pak celkem 30.

Člověk je rád, že věci zůstávají tam, kde je zvyklý. I hospůdka u tradičního místa odjezdu ze Skalky byla na svém místě a v provozu! Bus dojel na čas a předodjezdové pivko náš odjezd pozdrželo jen o pár minut. Po příjezdu na Benecko jsme zjistili přeci jen dvě významné změny. Jednak, že autobusy nesmějí na parkoviště a druhak, že místo tradiční restaurace proti parkovišti je penzión. Naštěstí hotel Skalka fungoval, tak i ti, kteří si příjezd nedokáží představit bez dojezdového piva, byli uspokojeni.Letos js me byli bez auta a tak jsem byl rád, že Franta Hr. zařídil převoz objednaných dvou třicítek Rohozeckého, aniž jsme je museli na chatu kutálet před sebou.

Večer začal hlučně, neboť se lidé, kteří se dlouho neviděli, museli vypovídat. Pak přeci jen zvítězila hudba, Venca, Pepa, Jitka a Kačenka se moc snažili. A snažili se i konzumenti a tak po půlnoci první třicítka došla. Musel jsem konstatovat, že zatímco chlapci konzumovali podle očekávání, děvčatům to chutnalo tentokrát více než podle dřívějších pivníků. Tak jsme tu druhou 30 nechali na sobotní večer.

Předpověď se vyplnila, sluníčko od sobotního rána o sobě dávalo vědět, byl modrojas. Vypadalo to, že sníh taky bude a tak se většina vypravila do stopy. Na Rovinku to bylo dost mizerné díky jehličí a ledovatým místům, ale dál už to šlo. A tak jsme se podle schopností a možností těla či ducha rozptýlili mezi Rovinkou, Pirátem a Mísečkami s využitím zdejších občerstvovacích příležitostí.

Při návratu se většině lidů postavila do cesty Hančova bouda na Benecku a tak se to na chatu dost „couralo“. Ale to nevadilo v půl sedmé narazit tu druhou třicítku „aby bylo k večeři“.

Sobotní večer se mi moc líbil. Skoro se nekecalo a hrály se ty „dobrý známý fláky“. Muziku posílila Dáda, která vybalila místní kontrabas. Pivo tentokrát ubývalo pomaleji, neboť se přeci jen objevily i jiné druhy pitiva. Ale o půl čtvrté už muzika neměla, co si do půllitru natočit.

Slunečná pohoda vydržela i do neděle, příroda lákala, vyrazilo se většinou pěšky. I mně na chatě bylo dobře, do účetnictví mi zde krásně hrál Franta Kr. Počet čárek na pivníku se skoro shodl s vypitým pivem a tak byla radost. Na 14 hodinu se lidi vrátili na balení a úklid, což proběhlo perfektně a nad mé očekávání úžasně rychle, takže jsme byli už ve tři hotoví a mohli ještě pokecat nebo dát na Skalce pivko. Bus přijel přesně ve čtyři, dopravní kalamita se nekonala a tak jsme se po sedmé mohli rozloučit zase na Skalce v Dobročovické. Podle toho, co jsem u busu slyšel se, myslím, návrat na Benecko povedl.

Díky účastníkům domácím i hostům a velké díky Frantovi Hr. za to, jak o nás pečoval.

Trocha statistiky. Bylo nás celkem 30, ze čtyrky jen 23 včetně 2 čtyrkových dětí (Kubík a Babetka).
Z jiných tras nás posílilo 5 lidů, naši jiní známí byli 2.
Choroba či úraz skolila více méně před odjezdem 4 lidi ze čtyrky a 2 jinotrasové.
Je zřejmé, že by nás z trasy mělo být více ….....
Sesmolil : MaPe

Své fotky z akce dala Hanka na rajče .

 

 

Sdílej to!

Be the first to comment