Chotěvice - 3.-5.8.2018

aneb s muzikanty u Severky


Po mnohonásobném upřesňování termínu, kdy to vypadalo, že přijede asi tak polovina obvyklého počtu, byla nakonec akce velmi vydařená.
Fotky přidal Roman a Ivsi.

Severka měla nelehký úkol, odhadnout kolik lidí přijede a kolik piva bude vypito. Mnozí už nepijeme tolik jako dřív, ale když jsou vedra…

V pátek 3.8. přijely či přišly skoro dvě desítky lidí, z toho skoro půlka s nástroji (kytary, housle, banjo, mandolina, akordeon), jen Achyl přijel s basou tvrdit muziku až o den později. Přiznávám se, že jsem si až odvykl na to, že výrazní muzikanti nemusí přemýšlet s kým a proti komu budou či nebudou hrát. O Honzovi "Kosákovi" je to všeobecně známo, ale o pohodu se zasloužili i ostatní. Hrálo se hodně dlouho, já odpadl v ½3 a zdálo se, že Kosák se prokecal do rána bílého. Večer byl teplý - tropická noc, kdy teplota nespadne pod 20°C se sice nekonala (bylo 19°), ale i tak.

Sobota byla věnována sportu: cyklisté vyrazili s důkladnými koupacími přestávkami u vakového jezu nad Hostinným do Vrchlabí, kde si dali u Partyzána oběd. Pěšáci se vydali do Hostinného obhlédnout Porcinkule. To je tradiční pouť, která se slaví v Hostinném jako lidová zábava, tedy která podobně jako pražská Matějská ztratila svůj katolický kontext. Více  lze  najít na Wikipedii.

V podvečer nás "lízla" bouřka a večer se zase parádně hrálo.

V neděli kolem 8 malinko sprchlo a pak jsme se začali rozjíždět. Cyklisté to vzali přes tradiční zastávku na Dolském v Severce, kde poobědvali.

Severko díky za pohostinství i trpělivost.

 

Sdílej to!

Be the first to comment