Výjezdní slezina v base campu na K2 - 29.4.2014.


Na občasné výjezdní sleziny čtyřkaři chodí rádi. Již podruhé nás Ája s Honzou pozvali do svého orlího hnízda na podolské K2. Je to sice déle než měsíc, co jsme vystoupali do base campu na K2, ale byla by škoda se o téhle výjezdní slezině nezmínit na našich stránkách, neboť to bylo velmi příjemné pozdní odpoledne a večer. (Krátké video jest [yt-nw:1vAgJDlicnQ Kanál 4.trasy::Video uložené na Youtube se otevře v novém okně. Stopáž 2:06][yt-nw2:zde]).

Samotný výstup byl letos orientačně zjednodušen nově instalovanými solárními světýlky. To se osvědčilo hlavně při nočním slanění z divočiny do civilizace. V „táboře na půl cesty“ čekal na šerpy 30 litrový soudek Budvaru a dával tušit, že jeho stejně velký bratříček už byl vynesen do base campu. Nahoře jsem zadýchán zjistil, že byl nejen vynesen, ale už i naražen, slezina už je v běhu, oheň hoří a špekáčky a klobásky voní.

Na samotném orlím hnízdě bylo vidět od loňska hodně vykonané práce, klobouk dolů. Sešlo se nás pomalu jak na Stezce, sotva jsme se vešli na připravené sezení. Slezina byla opravdu hudební, muzikantů přišlo hodně a přijel i Martin Kaplan. Martin nejen zahrál, ale i jako jediný na K2 bivakoval! O pauzách se chodilo kochat výhledem na půl Prahy s Vyšehradem v popředí a Hradčany v pozadí. To se od loňska nezměnilo a nikdy nezmění.

Bylo ještě vidět a bylo nutno vynést z půl cesty druhý soudek. A tak se hrálo, zpívalo a kecalo, jak to na povedených slezinách bývá.

Ájo a Honzo díky! Byla to moc pěkná sešlost „v předvečer“ Stezky.
Zapsal Mape, který musel bohužel odejít příliš brzy.

Sdílej to!

Be the first to comment