Lochovice 2011 - 17.-18.9.2011


O třetím zářijovém víkendu se sjeli 4kaři opět k Havrlíkům do mlýna. V posledních letech jsme na víkend přijížděli obvykle koncem května, ale dopadlo to nakonec takhle. Bylo nás nakonec 44 plus mínus jistá míra nejistoty, kdy někteří přijeli jen na otočku.

Fotky přidal Roman a já, ale fotili i další.

Zatímco někteří bicyklisté zahájili víkend již v pátek, většina se vydala k Havrlíkům až v sobotu. Očekávali nás tradičně příjemní hostitelé a genius locí.

Stran vnesených lahůdek si pomyslnou velkou jedničku odnesl Roman (ode mne určitě za vlastnoručně vytvořený švestkový koláč, od jiných možná za masové kuličky).

Přestože bylo dopředu avizováno, že tradiční pětkové posily budou letos chybět, kapela byla. Kol čtvrté sáhl do strun a do svého repertoiru Milan, který byl později vystřídán Honzou, kterého přivezl Rumpál a jehož doplnili Venca, Olinka a Franta Kahoun, aby se k nim postupně přidávali i další. Trošku jsme možná předpokládali, že se přidá i hostitel s banjem, ale ten se věnoval pohříchu více konverzaci a pobízení do pití své výborné medoviny.

Z tradičního programu nebyla vynechána prohlídka mlýna i spouštění jak benzinových, tak i dieselových stacionárních motorů. Rovněž jsme tradičně obdivovali Jirkovu šikovnost i kreativní improvizační schopnosti při opravě a záchraně technických památek. Stejně tak jsme obdivovali občas probleskující auru, či chcete-li svatozář, nad hlavou jeho vzácné ženy Lenky.

Pivo bylo objednáno na menší počet konzumentů i nebylo divu, že začalo v sobotu před 23h v poměrně teplém večeru docházet. Nápravy věcí se chopil před odjezdem na chorvatský Hvar abstinující Můra. Můra, jak je všeobecně známo, by však nikdy nepřenesl přes srdce, že by mohlo jediné pivo chybět, to raději, ať jich 99 zbyde - i zakoupil 50l sud a odjel. Hrálo se asi do tří a sud dopit nebyl.

Předpověď počasí z kraje týdne hlásila silné ochlazení již v sobotu, ale nakonec to dopadlo o poznání příznivěji: celá sobota i nedělní dopoledne byly poměrně teplé a fronta s deštěm, která do Lochovic dorazila až před nedělním polednem, nám trochu usnadnila loučení s krásným místem a milými hostiteli.


Odkaz na album fotek je i zde.

Kvíz

  1. Kdo z přítomných si dal v neděli k večeři buřta či klobásu?
  2. Kdo je vyšší? Zaki nebo jeho mladší bratr Kuba?
Správné odpovědi jsou zde.

Sdílej to!

Be the first to comment