4.trasa událost

[ Přidat událost ] [ Zpět na kalendář ]

červen 2010

VII. Cesta jenom tam...

sobota 05. červen 2010 07:45 - neděle 06. červen 2010 18:00
Cesta
Historickým vláčkem na utajené místo, cesta domů nezajištěna. Občerstvení obvykle ano. Vlastivědné zastávky...spaní v přírodě.
TAKovou akci garantuje IFri/t15, který napsal:

Sraz na nádraží Praha - Smíchov v 7.45, odjezd v 8.00 a Smíchově vchod hlavní budovou (nikoli "severní nástupiště"!)

Jedeme historickým motorovým vozem M131.1386, vyrobeným v r. 1954 ve vagonce Studénka - Butovice, který zachránil, opravil a 15 let provozuje spolek Lokálka Group Rokycany. Teď je po generální opravě motoru a toto bude jeho první větší jízda.
Ve vláčku bude čepováno pivo, chcete-li pít ze skla, nezapomeňte si půllitry!
Zastávka v Plzni na stanici Jižní předměstí cca 10.45 - 14.45.
Poblíž je "Techmania Science Center", http://www.techmania.cz/, technické muzeum zahrnující i expozici o historii Škodovky, propagační řeč k návštěvě muzea ve vlaku pronese Jirka Valda.
Pokud někoho technika nezajímá nebo bude dříve hotov, je pro něj v Plzni spousta dalších atrakcí, jako pivovarské muzeum, největší synagoga v ČR, nejvyšší kostelní věž (102,6 m), Pattonův památník etc., a ještě zbude čas na oběd.
Ve 14.45 odjezd do Pňovan a na trať č. 177 Pňovany - Bezdružice.(http://bezdruzickalokalka.cz/)
Na mostě přes údolí Mže bude fotozastávka, z mostu se taky skáče na laně, ale to asi nebudeme zkoušet.
Asi v 16.20 budeme v Cebivi. Podle počasí a nálady se odtud můžeme vydat pěšky krásnou krajinou údolím Hadovky, zájemci se cestou můžou napít ze "studánky lásky" (ve dvojicích, jinak to prý neúčinkuje), a dojít až do Konstantinových Lázní. Motoráček nás někde cestou dojede a nabere, a pak už dojedeme na konečnou do Bezdružic.
Hezké městečko, dominantou je zámek, tam ale nespíme.
Tábořit se bude asi 2 km od nádraží u přírodního koupaliště u Nezdického potoka. Pokosená louka připravena, karimatky, stany či celty vlastní. Nouzově dřevěná bouda, všichni se tam ale nevejdeme. 
Je tam kiosek s točeným pivem (Gambáč, Chodovar), bude i něco k snědku. Oheň, buřty. Ráno prý česnečka.
 
Hudba (jak je v TAKu zvykem) bude vlastní, další muzikanté jsou ještě vítáni.
V neděli náš motoráček odjede cca v 10 hodin do Plzně. Je možno se svézt, nebo se vydat na pěší výlet do okolí (Dolní Polžice - dříve tam byl Kryštof Harant, dnes dobrá restaurace/pizzerie a lanové centrum, hrady Krasíkov/Švamberk a Gutštejn, údolím Úterského potoka, ..) a pak odjet už nehistorickými vlaky domů.
Na Cestu jenom tam Vás zvou
 
Jirka Valda jr., Pepík Brzák a Ivan Fridrich