4.trasa událost

[ Přidat událost ] [ Zpět na kalendář ]

červen 2010

Hrací piknik ve Mlejně

sobota 05. červen 2010 09:00 - neděle 06. červen 2010 18:00
Výjezd
U Havrlíků ve mlejně
Janovský mlýn
u Lochovic
Točí se točí kolo ve mlýně,
točí se točí ……………

Proč: Kdo někdy již na mlejně byl, určitě ví. Kdo dosud nebyl, může nasát atmosféru genia loci poprvé.

Co všechno lze zažít: Určitě dobrou muziku. K tomu přiměřeně dobrého jídla a pití. Prohlídku funkčního mlejna a stále se rozšiřující sbírky stacionárních motorů, Jirkou obdivuhodně restaurovaných. Vzpomínání na to jaké to bylo když … A potom znovu hraní, jídlo a pití, dokud síly a zásoby stačí. Možná si letos opět přijdou zahrát "Příbuzní", takřka určitě Tom se Sumem z pětky.

Catering: Jak již bylo dříve předesláno předpokládáme konzumaci rybích pochoutek (nejspíše kapříků). Navíc v dostatečném množství budou špekáčky na opékání a na ráno výtečná Mirečkova napravovací slepičí polévka. Také chléb a dochucovadla budou zajištěny centrálně. Stejně tak točená 10o Svijany, káva, čaj, cukr a něco málo nealkoholických nápojů. Protože jsme za poslední dva roky vychlastali Jirkovi neuvěřitelné množství medoviny, letos žádná není a bylo by vhodné aby každý naopak nějakou přivezl. Stejně tak jakékoliv další laskominy z vlastních kuchyní budou vítané a posléze sežrané.

Před lety se v náhonu objevil vodník. Letos mu chceme "vypustit rybník" a vylovit něco ryb, které potom připravíme. Začněte si připravovat receptury, možná přijde i hrubián Pohlreich a naše speciality několika milými slovy pak ohodnotí.

Ležing: Širák, stan, včelín, popř. "radost až do rána". Nepřízeň počasí se nepředpokládá, navíc Jirka jistě opět vystěhuje pilu a připraví tak přístřešek pro stolování.

Doprava: Společně z Phy hl.n. v sobotu 5.6. R 1246 v 9:34, Smíchov 9:42, Lochovice 10:31, když sraz na tento vlak je v 9:15 u prodejny knih uprostřed spodní haly (poblíž dřívějších pokladen). Pokud chce někdo přistoupit až na Smíchově a chce jet na společnou jízdenku, nechť to laskavě nejpozději do soboty 9:00 nahlásí Petříkovi (606 529 351). Též odvážní cyklokamikaze se zřejmě znovu vydají na cestu přes hřebeny Brd, že Píďo!? Rovněž se dá dojet až do mlejna automobilem.

DOPORUČENÉ VYBAVENÍ: Připomínat muzikantům nástroje snad netřeba. Potřeba je ale určitě připomenout nástroje (nůž) na přípravu ryb, jídelní nádobu (ešus), lžíci a především půllitr. Také něco na spaní pod otevřeným nebem dle vlastních zvyklostí. Popř. zmiňovaná medovina...

Srdečně zvou Jirka a Lenka Havrlíkovi.

Na všechny se již nyní těší a jména si znamenají

Voj a MaPe


Zobrazit Janův Mlýn na mapě.