4.trasa událost

[ Přidat událost ] [ Zpět na kalendář ]

červen 2011

Cesta jenom tam...

sobota 11. červen 2011 08:00 - 19:00
Výjezd

Cesta jenom tam je výlet historickým motoráčkem M131.1386 z roku 1954, který provozuje spolek Lokálka Group Rokycany a řídit jej bude jako obvykle Jirka Svoboda. Cestou bude několik zastávek vlastivědných, zdravotních (je třeba se protáhnout) či gastronomických.

Odjezd je ze Smíchovského nádraží (vchod hlavní budovou, nikoli ze Severního nástupiště) v 8,15 h. Sraz na nástupišti, které snad bude označeno na informační ceduli („zvláštní vlak“).

Vaše obligace budou vyměněny za klasické kartonové jízdenky. Na zadní plošině bude naražen sud Staropramenu, přineste si vlastní sklo !

Vlak pojede po trase Smíchov – Beroun – Zdice – Příbram, příjezd asi v 10,30 h.

V Příbrami je hornické muzeum, největší v republice, které je ale rozprostřeno po různých koncích města i blízkém okolí. Vše obejít nestačíme, domluvená je exkurze do bývalých dolů Anna a Vojtěch (parní stroj, vodní štola, důlní vláček…), samozřejmě kdo chce jinam, může. Koho technika nebaví, může si třeba vystoupat na Svatou horu. Exkurzi nejspíš zakončíme v bývalé hornické hospůdce, ale jen na chvilku.

Odjezd z Příbrami ve 14 hodin (nečeká se!), příjezd do Březnice ve 14,30.

Březnice je historické městečko, poblíž nádraží je pěkně opravený zámek s parkem a soukromý pivovar Herold. Tam nafasujeme další sudy do vláčku a na večer (Herold 12°ležák a speciál polotmavý 14°Granát).Domluvená je od 15 hodin exkurze do pivovaru za 80 Kč/osobu (v ceně je ochutnávka piva), zámek nabízí 2 prohlídkové okruhy. Můžete si vybrat, možná někdo v poklusu stihne oboje.

Odjezd z Březnice v 17 hodin, kratší zastávka v Blatné a poté odjezd na trať č. 191 Blatná – Nepomuk. Výstup na zastávce Životice, vláček odjede další 3 km do stanice Kotouň, kde přenocuje.

Tábořit budeme asi 500 m od zastávky na louce na kraji lesa, vezměte si věci na přenocování v přírodě, žádná útulna tam není. Večer ohníček, opékané špekáčky, točené pivo, hudba a zpěv dokud vydržíme. Objednáno je krásné skoroletní počasí.

Nezapomeňte si půllitry (čtvrtlitry, třetinky, tupláky…) na pivo, pokud preferujete jiné nápoje, tak se zásobte sami. Pitnou vodu si vezměte ssebou, na mytí je potůček. Špekáčky a hořčice jsou zakoupeny společně, chléb si přivezte. Jiné jídlo se nefasuje.

Ráno dokonale uklidíme nocležiště, samozřejmě po nás nesmí zůstat ani papírek. Tím skončí Cesta jenom tam.

Jak už je ale zvykem, je možno se v neděli svézt motoráčkem, a to přes Nepomuk do Plzně. Odjezd v 9,55. Vystoupit lze v Nepomuku (a třeba navštívit Zelenou horu, někdejší působiště vojína Kefalína a majora Terazkyho) nebo ve Starém Plzenci, kde je pamětihodností hodně (více než tisíciletá rotunda a staré hradiště, hrad Radyně, vinařské závody Bohemia, a třeba taky nádraží, kde kdysi dělal výpravčího náš mašinfýra Jirka Svoboda nebo obecná škola, kde dosud nemám pamětní desku – takže Plzencem vás rád provedu).

Časy odjezdů a příjezdů jsou orientační, bez záruky.

Šťastnou cestu!

Ifri (dopravní náčelník) a JoBr (zásobovací náčelník)

IFri 2.5.2011 napsal:

Výlet starým motoráčkem M131.1386 bude v sobotu 11. června.

Plánovaná trasa: Smíchovské nádraží - Zdice - Příbram (hornické muzeum - parní těžní stroj, vodní kolo, důlní vláček aj.) - Březnice (pivovar Herold) - Blatná (zámek); poté zakempujeme někde u trati Blatná - Nepomuk. V neděli návrat do Plzně, cestou možno vystoupit v Nepomuku (na Zelené hoře zavzpomínat na mjr. Terazkyho) či ve Starém Plzenci (hrad Radyně, tisíciletá rotunda, zahradní železnice, vinařské závody Bohemia).

Bez záruky - plánovaná trasa se může změnit!

Jako jindy bude ve vláčku čepované pivo.

Jízdenky začnu prodávat dnes na schůzi za 350 Kč pro lidi TAKové a 400 Kč pro lidi neTAKové (tj. za stejnou cenu jako loni). Kapacita 48 míst.