4.trasa událost

[ Přidat událost ] [ Zpět na kalendář ]

květen 2011

Pa(ř)ník V POHODĚ NA VODĚ

středa 25. květen 2011 18:00 - 23:00
Extra příležitost
Nalodění: Přístav - molo - Rašínovo pobřeží

V POHODĚ NA VODĚ aneb Mořský vlk (elegantní či ležérní lodník) v náladě

Přístaviště a čas :
Rašínovo nábřeží (na úrovni domů or.č. 64 až 68), středa 25. května, 18,18 hodin. Prosím o trpělivost, nesnažme se na loď tlačit dřív než se umístí kapela a pořadatelé, dbejme jejich pokynů.
Připravte si ke vstupu svůj lodní lístek, každému tam bude ustřižen jeho (slosovatelný) díl. Není nutné spěchat a bojovat o místa na lodi. Bridge Band bude hrát pod přístřeším na palubě, kde jsou lavice pro 60 až 80 lidí, ale hudba je slyšet i v útulném podpalubí, kam se vejde 70 cestujících.

Oblečení :
„Nedbale elegantní lodník, ležérní mořský vlk...“
Pánové ať si obléknou to, co doma jistě mají : Pohodlné, chlapskou prací a mnohým praním opotřebované oblečení, vhodné pro namáhavou práci na lodi při plavě přes oceán. Žádné maškary, nóbl obleky, uniformy nebo pyžama. Na mysli mi tanou odřené texasky nebo jiné hrubé či plátěné kalhoty, vybledlé triko, či košile, v případě chladného počasí starý vlněný svetr. Místo kravaty příjemný starý šátek kolem krku. Počítám, že někteří budou připomínat normálního Stezkaře. Jde nám o pohodlí, dobrou náladu. Starý mořský vlk je přitažlivý nepřikrášlenou životní moudrostí již vyjeví především svým chováním.
„Nalodíme přístavní děvu v oděvu pracovním či bez...“
Dámám přístavním a přítelným dost poradit neumím, jejich fantazii a vkusu nestačím. Určitě nás šarmem okouzlí i v praktickém pohodlném oblečení, jež by zvolily k plavbě s drsnou posádkou až na konec světa ...

Plavba :
Kromě manévrů mezi jinými loděmi, pražskými jezy a mosty velmi pravděpodobně poplujeme k Vranému nad Vltavou. Do přístavu se vrátíme asi ve 22,30 h, kde na lodi již kotvící se budou moci mořští vlci bavit až do půlnoci.

Zásoby pití a proviantu na lodi :
Na palubě je pult s prodejem nápojů alko / nealko : Gambrinus (ve skle), Plzeň (v plechu), víceprocentní chlast, koly, multi- -anty -ity, vody s bublinkami i bez. V podpalubí bude hlavní občerstvení, kde kromě uvedených nápojů prodávají párek v rohlíku, balené různé suché pochutiny, a pokud si to objedná víc než 50 zájemců, také něco jako grilovaný kuřecí steak s pečivem v ceně 100 až 120,- Kč za porci. Tímto spouštím průzkum zájmu, abych případně ono grilované maso objednal.

Hudba :
Bridge Band nadchne hlavně pozorné posluchače svižným jazzem od dixielandu po tradiční evergreeny classic jazzu, jež zpěvák Jan K. Novák zušlechtil geniálně rýmovanými českými texty. Jejich obsah je dobře srozumitelný naší „krevní“ skupině. Leckdo zatouží po CéDéčkách kapely. Budou tam k mání, tak si nezapomeňte vzít velmi dost peněz.
Neuvažuji o zpestřiení programu stezkařským repertoárem, byť v podání skvělých hudebníků – přátel TAKu. „Ze dvou čirých kapalin nevzešla by čistá směs.“

Tanec :
Na plechové palubě bude poměrně málo místa, odhadem tak pro 6 až 8 párů. Coby neznalec neuměc jen avizuji swingové tance, charleston, jive a jiné hopkinklání. Sálový tanečník si asi na své nepřijde, nemusí ale truchlit. Pro něj je o týden později -1.června přichystána tancovačka se šikovnou kapelou v údolí Divoké Šárky – viz info na www TAKu.

Tombola :
Možná k ní dojde v některé z občerstvovacích přestávek.

Starší informace

Jirka Domlátil/t8 zve širokou TAKově Stezkařskou veřejnost na parník Odra s jazzíčkem Bridge band.
Původní idea "obnovení pyjamového parníku" byla lehce pozměněna do volnějšího formátu :)
Nalodění v 18:18 hodin
Cena palubenky 250,- Kč