4.trasa událost

[ Přidat událost ] [ Zpět na kalendář ]

září 2011

Piknik na Mlýně

sobota 17. září 2011 07:30 - neděle 18. září 2011 19:30
Výjezd
Janův Mlýn
Lochovice

Uzávěrka přihlášek: Hlašte se MaPe do pondělí 12.9. včetně!

Proč: Kdo někdy již na mlejně byl, tak určitě ví. Kdo dosud nebyl, tak může klidně nasát atmosféru genia loci poprvé. Protože se letos nepodařilo zorganizovat piknik v tradičním termínu na jaře, posunul se do září, do sice již babího, ale přesto ještě léta.

Co všechno lze zažít: Určitě dobrou muziku a k tomu přiměřeně jídla a pití. Zhlédnutí funkčního mlejna a výtvorů šikovných rukou Jirky Havrlíka a jeho stále se rozšiřující sbírku stacionárních motorů (včetně obřího parního stroje). Vzpomínání na to jaké to bylo když … A potom znova hraní, jídlo a pití, dokud síly a zásoby stačí. Z pětkových muzikantů bude letos možná jen Sumo, Tom si jezdí po Sardinii. Jirka prý zkusí pozvat Brzdaře.
Ochutnáme i Jirkovu vynikající medovinu (pozor, mohou po ní v hlavě včelky pěkně bzučet).
Jirka jistě opět vystěhuje pilu a připraví tak přístřešek pro stolování.

Catering: Pivo sudové chlazené, lahvové nepivo, jiné nealko, káva a červené víno bude centrální, stejně tak i špekáčky nebo klobásky na opékání. Kořalky, speciality, laskominy, zákusky atd. se předpokládají z individuelních zdrojů, tzn. „vnesené“.

Protože Havrlíci nejsou vybaveni na restaurační provoz tak přibalte půllitr, hrnek na kafe.

Ležing: Širák, stan, včelín, případně i v mlýnici. Nepřízeň počasí se nepředpokládá.

Doprava: Centrálně některým z popoledních vláčků (konkrétní čas ještě upřesníme). Lze jet i dříve a kus popojít. Proslýchá se, že cyklisté se hodlají vydat přes Brdy. Samozřejmě se dá dojet až do mlejna automobilem.

Prosba na konec: Stran jídla a pití by vše mělo proběhnout v naší režii. Za tím účelem potřebujeme co nejlépe znát počet lidiček, tak se prosím nahlašte.

Srdečně zvou Jirka a Lenka Havrlíkovi,

na všechny se už teď těší
a s využitím Vojtíškova vzoru výše uvedené sepsal MaPe

Turistická mapa je zde a tady je odkaz na mlýn a na schema autopříjezdu.....