4.trasa událost

[ Přidat událost ] [ Zpět na kalendář ]

říjen 2011

Druhá Sláma (trasa5)

úterý 18. říjen 2011 18:00 - 20:00
Extra příležitost
Salmovská literární kavárna
Salmovská 16
Praha 2

Na úterý, kdy míváme steziny, jsme dostali pozvánku:

Přátelé, kamarádi a lide TAKový, kapela Druhá Sláma si vás dovoluje pozvat na hudební posezení

v úterý 18.10. od 18,00 hodin do Salmovské literární kavárny v Salmovské ulici (tram zast. Štěpánská, metro B - Karlovo nám., metro C - I.P. Pavlova)

Salmovská literární kavárna je velmi příjemné místo, leč

  1. má omezenou kapacitu, proto vás prosím, abyste svůj případný zájem dali vědět e-mailem na adresu hadockal@login.cz
  2. její použití není zadarmo, a tak vás v průběhu večera požádáme o příspěvek na uhrazení nájmu ve výši 70 Kč, což vás - doufám - od návštěvy neodradí

Srdečně vás zve
Aleš Dočkal (T5)


Pro ty, kdo kapelu Druhá Sláma neznají, přidávám ještě dodatek:

Druhá Sláma

I když se všichni členové kapely hlásí k 5.Trase TAKu a "Tomíček" Charvát je dokonce jejím demokraticky zvoleným Osvíceným Diktátorem, kapela Druhá Sláma žije svým vlastním muzikantským životem. Je to již velmi letité těleso, neboť jeho základní pilíře, kapelník Petr Sláma (sólová kytara, zpěv), jeho žena Jitka (zpěv, perkuse) a Ondřej Masopust (basa) spolu hráli již jako náctiletí v dobách portovního dávnověku ve skupině Funebráci. "Tomíček" Charvát (doprovodná kytara, zpěv) v té době hrával se skupinou Sumci a Jirka" Bunda" Nohel (housle) se skupinou Assonance.  Všichni se pak sešli začátkem 80. let v 5.Trase TAKu, a založili skupinu Fregata. Služebně nejmladším členem kapely je Aleš Dočkal (banjo, zobcové flétny, harmoniky), který je v kapele "teprve" od roku 1997. Zhruba do stejné doby se datuje vznik nového názvu Druhá Sláma i počínající výlety kapely z již poněkud těsného folkového dvorečka do jiných hudebních žánrů.

Navzdory prakticky typickému bluegrassovému nástrojovému obsazení je tak možné kromě oblíbeného "stezkařského" repertoáru uslyšet i povědomé melodie známé z provedení např. Dire Straits, Marka Knopflera, Eagles či dokonce Rolling Stones.A rozhodně nezanedbatelný je i nepřeberný vlastní repertoár z dílny Petra Slámy (hudba) a Honzy Dvořáka (texty).