4.trasa událost

[ Přidat událost ] [ Zpět na kalendář ]

duben 2016

45. Bál - Ples v Opeře

pátek 01. duben 2016 19:15 - 23:45
Extra příležitost
Masarykova kolej
Thákurova 550/1
Praha 6 16000
Plakát

Gesce: Veronika/t20

Hraje: Živý jukebox

Předtančení vede Eva Ornstová

Rezervačenky na klubový večer: 280Kč (TAK 250), na místě 300Kč

Veronika poslala 6.3.2016 instrukce:

CO NASEBE?  INSPIRACE Z PLESU V OPEŘE 2016
Předepsaný oděv je léta daný a v podstatě neměnný, i když etiketa se v současnosti stává uvolněnější a její konzervativní vizi konkuruje modernější pojetí. Přesto bez výhrady platí, že povinný dress code pro PLES V OPEŘE je Black Tie (Cravate Noir) anebo White Tie (Cravate Blanche), což znamená méně frekventovaný frak se všemi příslušnými doplňky. Etiketou často žádaný Black Tie pak představuje smoking, u nějž je povinná nejen bílá, černým motýlkem doprovozená košile s límečkem, ale také mnohdy ignorované polobotky s hladkým lakovaným svrškem a uzavřeným šněrováním (tzv. oxfordky bez vzoru).
U ženy přichází v úvahu jen dlouhá toaleta. Tzv. malé večerní, společenské koktejlky, jež Black Tie jindy připouští, jsou na Plesu v Opeře tabu. U večerní róby obecně platí, že se v ní musí dobře tančit, vkusná opulentnost je žádoucí – na rozdíl od střízlivějších kreací určených velkým premiérám a jiným s Black Tie, případně White Tie, svázaným událostem.

Jste zděšeni?

Nebuďte - popusťte uzdu své fantazii a přijďte oblečeni například:

  • jako na PLES V OPEŘE KDYSI V MINULOSTI (HISTORIE PLESU V OPEŘE -

    Ples v Opeře je renomovanou mezinárodní událostí, která se koná každoročně ve čtvrtek v posledním masopustním týdnu. Historii plesu je možno vysledovat až k letům 1814/15, do dob Vídeňského kongresu. Na současném místě se ples konal poprvé 11. prosince 1877 jako soaré. Od roku 1935, kdy se ples konal jako charitativní pod novým názvem Wiener Opernball, se dodržuje termín masopustního čtvrtku. Po druhé světové válce byla jeho tradice obnovena v roce 1956 a trvá, s výjimkou roku 1991 (válka v Perském zálivu), dodnes. Plesu ze zúčastňují osobnosti světové hospodářské a politické elity i mediální hvězdy a provází jej velký zpravodajský zájem.
    Od roku
    1968 je Ples v Opeře narušován protesty. Protestující jej označují jako „elitářský“ (i kvůli velmi vysokým cenám vstupného), „samolibý“ (neboť má být prezentací bohatých doprovázenou zájmem médií) a „zpátečnický“ (pro údajné udržování již zastaralého pojetí kultury). Dochází pak i k násilnostem mezi demonstrujícími a policisty.)

  • jako na PLES V OPEŘE někdy V BUDOUCNOSTI

  • jako personál - číšník, hosteska, garderobiérka, květinářka...

Však vy si poradíte, jak vás znám:-). Až do bálu vás budu zásbovat tipy, co na sebe a lákat ke koupi lístků.

Těšíme se na Vás a snad Vás v těch róbách poznáme:-)


Mapa je zde.