4.trasa událost

[ Přidat událost ] [ Zpět na kalendář ]

září 2016

Narozeniny 3x4kové!!!!

pátek 16. září 2016 16:00 - neděle 18. září 2016 12:00
Narozeniny
Penzion Mlýn
Dalibora z Myšlína 37
Staré Splavy 47163

Upřesněná pozvánka před vypuknutím akce, jak ji poslala Mira

Naši milí na čtvrté!
Nějaký čas zatím uplynul, letně podzimní dny hýří nadstandardním počasím s přemírou slunečního svitu a my doufáme, že tím spíše vás nalákáme na víkendový „oslavný“ pobyt u Máchova jezera, kde bychom si rády zahýřili s vámi. Nejen dobrou náladou, muzikou, pivečkem, kořaličkou…jak říkal Milánek Z.: „ zachlastáme jako protržení….“ Ačkoli bychom si přály, aby to byla cochcárna a nikdo nebyl svazován žádnými extra povinnostmi a pravidly, oslava v duchu naprosté anarchie by při našem počtu a smyslu pro detaily asi úplně nedopadla…a proto si dovolujeme nastínit několik organizačních náležitostí:
Akce se koná v Penzionu Mlýn pod hrází Máchova jezera.
Hrdliččin hlas zvoucí k lásce již ke konci sezony s úbytkem turistů pomalu umlká, tržby provozovatelům klesají, proto bylo nutné se s majiteli objektu dohodnout na několika vzájemných pořadatelských ústupcích:

Pátek:

 • příjezd je možný od cca 16h, rozpis pokojů bude na recepci a můžete si vyzvednout klíč od pokoje; dle osvědčeného stezkového zvyku budou rozdány konzumační lístky, kam by se zaznamenala konzumace z místního zdroje a některé zbylé položky bychom si dovolily vybrat samy (nocležné, záchodovné… viz níže …nejlépe asi v pátek večer či v sobotu ráno☺)….Dáda, Mira
 • nevíme, jak jiné místní restaurace, ta vedle má sice otevřeno od 10.30 do 24h… ale v penzionu ten večer nebude kuchařka, proto jsme v zájmu zachování žaludků v pohotovostním před- , při- i pokonzumačním stavu domluvily s Pepíčkem teplou večeři a to jeho skvělý guláš + chléb
 • k dispozici pivo Březňák 10˚ (točíme si sami na sále a zaznamenáváme čárky do „pivníku“), víno červené/ Merlot x bílé/ Rulandské šedé, nějaké kořaličky (rumíček, griotka, vodka, whisky Grantˊs, fernet), káva, čaj, nealko (cola, džus, tonic….)
 • postýlka s bohatou snídaní 320,- Kč /osoba/noc, pejskové zdarma za dodržení podmínek, že nebudou volně pobíhat po objektu a v žádném případě nevniknou do snídaňové místnosti tím, že se neobsadily všechny „pelíšky“, což nám prošlo, ale nikoli zcela bez „represí“, chtěly bychom moc poprosit kamarády z řad v autě či přírodě přespávavších (mluvnicky podle vzoru babička jdavše z lesa, roští nesavše…) o zaplacení stanovené režijní taxy 50 Kč/den (používání záchodů, koupelny…), která nám byla takto stanovena…snad to nebude problém ceny, ty, které už víme, jsme nastínily, se zbytkem se „vyceníme“ na místě ☺

Sobota:

 • snídaně od 8.30 do 10.30 – objednáno na obě rána pouze pro „postýlkové“ hosty, ostatní z vlastních zásob nebo po domluvě volný program dle počasí a možností i pro některé skalní vyznavače turistiky bychom rády navrhly zpestření pobytu cca 30 až 40 minutovým brázděním zpěněných vln Máchova jezera, bude-li nás, zájemců, alespoň dvacet, objedná nám pan majitel na 16 h přistavení lodi k přístavišti kousek od penzionu – okružní jízda - dospělí 90 Kč, děti 50 Kč (kola i psy možno vzít sebou), nástroje hudebníka?.... a taková Boatmusic by se mi hóóódně líbila a šlo by se tímto způsobem výletit i za nedej Bože deště
 • 1. večeře – 19 h, vepřový řízek, brambory máslem maštěné, okurka – hradí všem oslavenkyně
 • 1. sud sobotního večera a pár litříků vína také hodí do placu „tři grácie“
 • 2. večeře – v zatím nespecifikovaný čas - nějaké „ mňamky“ opět v naší režii
 • muzika, možnost „šoupnout křápem“ (zejména pro naše mladé tanečníky Áju s Honzou)

Neděle:

 • snídaně – 8.00 až 10.00
 • do 12 hodin nejdéle musíme objekt opustit
  máme ale možnost ponechat si auta na parkovišti, jít se ještě pokochat panoramaty, krásami kraje, vnímat vůni borových hájů a volat Viléma, Hynka a Jarmilu - ( Cilka nebude)

Tůze a ukrutně moc se na těšíme na všechny a společně strávený čas

3x vyzobaná slunečnice…………………………… Jana a Dáda a Mira

P.S. Za sebe i další dvě oslavenkyně hlásím, abyste nezatěžovali své zkušenostmi bohaté a vycvičené mozkové buňky vymýšlením nějakých dárků. Pro nás je celoživotně největším darem vaše (naše) úžasná parta a skvělá muzika. Těšíme se na své oblíbené songy…☺..Mijunka a spol.

Zjišťovací pozvánka ze srpna 2016, kterou poslala Mira

Milí, velectění, přátelé a kamarádi na čtvrté,
jelikož vy nestárnete, jen nám moudříte a krásníte, dovolujeme si vám připomenout, jak zub času ohlodává „vaše děti“. Chtěly bychom vás proto pozvat na oslavu třech „starších vyzobaných slunečnic“ (Mira, Jana a Dáda).

Využily jsme skutečnosti, že stezka je až ke konci října a vložily jsme oslavný víkend do termínu 16. – 18. 9. 2016 do míst romantice zaslíbených tj. na penzion Mlýn ve Starých Splavech. Asi nezaručíme, že hrdliččin bude zvát ku lásce hlas a netušíme, kam až bude zavánět borový háj…ale mohlo by být ještě pěkné počasí. K dispozici na spaní budou pokojíčky a jedna velká místnost (sál) pro spaní na zemi. Přednost při udělování pokojů budou mít rodinky s dětmi a jiní potřební.

Cena za osobu a noc se snídaní se očekává přibližně 330,- Kč, sleva pro mimopokojíčkové (zatím předběžně dohodnuto cca 60 Kč) a děti je v jednání. Páteční a sobotní večeře + točené pivo budou zajištěny v místě. Taktéž bar v místě bude otevřen.
Vítáno je i vlastní občerstvení na přilepšení – je majitelem povoleno.

Chtěly jsme vás moc poprosit, zda byste vy, kteří máte v plánu s námi oslavit ten turistický přechod do zralejšího věku, ať už od pátku nebo od soboty, mohli nám potvrdit svou účast e-mailem: jana.dus@email.cz a/nebo na malcovamira@seznam.cz, abychom mohly dát do kupy počet účastníků a další organizační záležitosti (víte asi, jak to dnes chodí)… My potom pošleme znovu oficiální pozvánku i s podrobnostmi, o co nebudete ochuzeni a s čím si nemáte dělat starost.

Z hangáru pro staré vylítané Dakoty zdraví Mira, Jana a Dáda