4.trasa událost

[ Přidat událost ] [ Zpět na kalendář ]

duben 2019

48. Bál

pátek 05. duben 2019 19:00 - 23:45
Extra příležitost
KZ Domovina
Na Maninách 1525/32a
Praha 7 17000

Info Jirky Klímy z 20.1.2019

Nyní bychom vás rádi pozvali ke kontrole vašeho zdravotního stavu do Klubu Skotačivých Stařenek a Staříků. Přijďte proto na

„Dědkovský bál, aneb Dědku uhni, mladí přicházejí“

který se bude konat 5. dubna 2019 od 19 hodin v sále Domovina, Na Maninách 32, Praha 7

Vezměte s sebou svou partnerku či partnera a ověřte si, jak na tom jste. Váš zdravotní stav ochotně a láskyplně zkontrolují mladší rehabilitační pracovnice, které si k tomu přivedou své mladší rehabilitační partnery, a svou vitalitou a mladistvým elánem vám budou dokazovat, že stáří je pouze stav ducha a ne stav těla. Před tím ale možná ale bude lepší se objednat do servisu a nechat si zkontrolovat, seřídit a promazat svůj pohybový aparát. Počítejte tedy s tímto termínem a zavčasu se objednejte na zmíněnou servisní prohlídku.

Poukázky na kontrolu budou k dispozici v historicky krátké době, nejpozději na TAKové Valné hromadě

Agitka, kterou přečetl Jirka Klíma na schůzi 5.11.2018

Milí báloví tanečníci a lide TAKový,
Pokud jsme se správně dívali do seznamu bálů na webových stránkách TAKu, tak příští bál bude mít pořadové číslo již 48. Hrůza, jak to letí!!!

Vymýšlet neustále nový ráz bálu je proto stále těžší a těžší. Napadlo nás tedy začít opakovat a zkusit něco obdobného našim bálovým začátkům. Mnozí z nás totiž nejsou ani pamětníci, protože si, při vší úctě, už nic nepamatují, a ti později narození to nezažili.

První byl „Staročeský bál“ v roce 1972 a po něm snad následoval „Babský bál“. Co tedy k Babskému bálu dát po těch létech do páru „Dědkovský bál“. A hlavně – toto téma to tu ještě nebylo. Neznamenalo by to ale, že by tento bál měl být jen pánskou záležitostí. Vždyť co by pánové byli bez dam! Na Babském bálu přece pánové byli taky.

K tomu účelu jsme založili Klub Skotačivých Stařen a Starců (snad nikoho nenapadne z toho vytvořit zkratku!). Staňte se tedy jeho členem a přijďte si zaskotačit na bál – jedinou akci toho Klubu, která bude premiérou a současně derniérou jeho života. Zveme dědky i pány středního nebo ještě mladšího věku, aby při této příležitosti vyvedli do společnosti své sobě milé starší či mladší dámy (kombinace libovolná, hlavně aby to doma prošlo). Atmosféra bálu může být libovolná v rozmezí od třicátých let minulého století, přes dobu pozdější, třeba odpovídající filmu Chalupáři s hospodským prostředím, až po dobu současnou. Tím ale nemáme na mysli hospodskou tancovačku, nýbrž důstojnou prezentaci slušně oděných pánů v doprovodu krásných dam, s mravy odpovídajícím dané době.

S úctou Pavel Stulík a Jirka Klíma