Na Kubě


Aktualizováno:

  • 4.12. Koncert v baru
  • 3.12. MHD do Delfinária
  • 2.12. Cienfuegos - další zpráva přes WhatsApp
  • 30.11. jsem dostal tři odstavce přes WhatsApp
  • ...

 

Číst dále

Jukni na Yukon i dál

z cesty na Aljašku 2019


Povídání Wickie a Vaška z cesty na dálný sever. Nahlédli trochu do Yukon Territory/CND a malinko na Aljašku/USA, poskytli i fotky
Vyloučení odpovědnosti: Ne všechna uvedená fakta bylo lze na místě ověřit z dalších zdrojů, cena příspěvků tkví v autentičnosti zápisků z cest….

Finální verze s fotkami z "dospělého foťáku" je zde.

Číst dále

Zprávy z Ugandy


Wickie s Vaškem se vydali do Afriky, tentokrát za gorilami do Ugandy - "na cestu za všechny prachy"

V dalším textu je text, jak byl vygenerován a chronologicky seřazen skriptem, doplněn o diakritiku a opraveny zjevné překlepy, přidáno několik odkazů (často na fotky, které se zobrazí ve vyskakovacím okně - "lightboxu") a vysvětlivek (zelené odkazy)
Nejnovější je zpráva z Prahy z pondělí 23.5.2016

Zeditovaný text doplněný i několika dalšími fotkami dala Wickie na své stránky sem. Níže zobrazovaný text má, aspoň podle admina těchto stránek, půvab autenticity nepravidelně posílaných zpráv omezené délky.

Číst dále

Srí Lanka 2015


Wickie se vydala s Vaškem opět mimo Evropu - tentokráte na Srí Lanku. Přiložené vyprávění je z jejího Deníčku (kredit: hicsuntleones.info) uspořádaného chronologicky s víceméně doplněnou diakritikou...

 

Číst dále

Romana v Bolivii 2015 (1.část)


Zážitky nemusí být dobré, hlavně, když jsou silné. A Romana první část povídání z Bolivie začíná trochu rozpačitě: Já vám nevím co napsat, neb tady nemáme naprosto nic normálně...

Odesláno: v úterý 14.7. 0:11 SELČ, tedy "našeho času"

Číst dále

Tom z 5ky hlásí...


Ahoj,
hlásím, že TAKová seniorská expedice na Mt.Kenya a Kilimanjaro (průměrný věk TAKových účastníků 63 let) byla završena nevídaným 100% úspěchem - všichni jsme dne 11.7.2014 v 7:30 dosáhli nejvyššího vrcholu Kilimanjara - Uhuru Peak 5895 m. Aklimatizace proběhla pár dní předem na Mt.Kenya - Point Lenana 4985 m.
Účastníci:
Zbyněk Straník (T3), Romana Klatovská (T4), Tom Charvát, Mirka Světlá, Milan Světlý (všichni T5), Ivan Pergler (T10), Ivana Vlnasová (T16); Josefína Kalousová a Honza Cieslar (neTAKoví, nezahrnuti do věkového průměru z důvodu nepřiměřeného mládí).
Tom/t5

Moc gratulací všem!