13. Schnilá jízda - 2.-4.3. 2012


Již tradiční akci pořádá RuM a jak se vydařila, sděluje Můra.

Přidány fotky (Miloš Neuman/t14 a Můra).

13. SCHNILÁ JÍZDA očima Můry

Odjezd tradičně z Pankráce, na nikoho se nečekalo. Já jsem sehnal místo ve druhém autobusu, čehož jsem vzápětí litoval, neboť mezi cestujícími byly pouhé 3 lahve šampaňského. V prvním busu jich prý bylo o dost více. No co, aspoň jsme měli větší žízeň na večerní pivo. K večeři byli moravští brabečci. Po té, co jsme je snědli nám vedoucí dovolil se ubytovat. Večer byl plný hudby a tance, nejvíc se mi líbila Sbohem lásko. Spát se šlo někdy po půlnoci a nevšiml jsem si, že by byl někdo opilý.

Švédská bohatá snídaně nás nabudila k velkým výkonům. Skupinka, k níž jsem patřil, jela přes Horskou Kvildu, Bučinu, Kněžské Pláně do Borových Lad a domů, nějakých 30 km, což je na Schnilé jízdě trochu drzé. Nejlepší dojem na nás udělala hospoda U pily v Kvildě a krásné výhledy na Bučině. Zase jsme si zanadávali, o co nás bolševik okrádal. Potkali jsme tam skupinku Němců a ptali jsme se jich, zda jsou ti hodní nebo zlí. Po našem vysvětlení, že jsme byli zvyklí je rozdělovat na NDR a NSR nás ujistili, že teď už jsou všichni hodní. Domů jsme dorazili poněkud pozdě, leč večeři nám schovali. Měli jsme velký hlad a tudíž nám moc chutnala, ačkoliv ostatní tvrdili, že ta sekaná stála za h... Večírek proběhl mnohem živěji, než včera, vedení výpravy nám zazpívalo Kudrnatou Káču, 16kový holky nám divoce zatančily, bohužel chybělo půlnoční vystoupení umělkyně z Prahy. Nechápu, jak mohla dát přednost nějakým pitomým Alpám. Králem parketu byl Petr Šelík. Někteří jedinci si šli zahrát do soukromí, ale pak se pokorně vrátili.

Neděle proběhla opět sportovně, jen trasy byly kratší. Ráno se pilo šampaňské a pěla chvála organizátorovi. Navrhoval bych, aby se tento obřad konal propříště večer. Ráno mi to šampáňo nesedlo. Asi jsem nebyl sám, o čem svědčí rozhovor, který jsem vyslechl krátce po přípitku. Jedna dáma pravila, že se cítí, jako by dostala krámy, pročež ji manžel odvětil. "Ty už můžeš mít krámy leda tak na půdě po Němcích!" Pikantní byla reakce přítomné tlumočnice z Bruselu. "Tohle by tedy byl překladatelský oříšek!"

Odjíželi jsme kolem páté. Schnilá jízda se mi jako obvykle moc líbila, atmosféra výtečná, počasí nádherné, pivo dobré, jen ten klistr mě nepotěšil, jsem vopatlanej ještě dneska.

Ať žije 14.SJ!
 

Sdílej to!

Be the first to comment