48. Stezka - Máchova - 27.4.-1.5.2006


Noclehová statistika byla doplněna podle ochabujících vzpomínek, fotek a jiných archivních materiálů po více než 4 letech...

Zajišťoval: Voj, MaPe a Píďa

Noclehy:

  • 27.4. Liběchov, kemp Sokola L.
  • 28.4. Mšeno, autokemp
  • 29.4. a 30.4. Staré Splavy, RS INTERGAST

Zakončení pod hradem Bezděz organizovala 12ka

Kolem třiceti nás vyrazilo vlakem do Liběchova. Ve Všetatech nás doplnila liberecká sekce(?) a Achyl (?). Od nádraží supíme těch pár kiláků do kempu, kde jsme již očekáváni nejen personálem, ale i stále dojíždějícími cyklo4kaři. Zakupujeme si noclehy v chatičkách, kam odnášíme deky a bágly a odcházíme se veselit do kempové hospůdky Zahrada s barem. Jsme tam trošku našlapáni, ale to nic nevadí. Hraje se vydatně (Milan Zemaník, Venca, Prasáček a hlavně katalyzátor hracího snažení Martin Kaplan).

Ráno je zataženo a vypadá to, že po celý den bude s menšími přestávkami mrholit.

Vydáváme se kolem liběchovských sádek se zastávkou v želízské hospodě na hlavní silnici a pak k Čertovým hlavám, které v 19.stol. spáchal Karel Levý. Ten ostatně vytvořil i další pískovcové skulptury v kraji, které si později prohlédneme.

Hraní v hospodě poblíž Kokořína, venku nemrholí, ale prší. V hospodě mají na zdi vymalován Kokořín. Jsme zde nadusáni, ale ven se nám moc nechce. Muzikanti se činí. Nakonec se postupně vydáváme do noclehu, kam je to ostatně docela dlouhá míle. Do Mšena docházíme po přechodu fronty, tedy osvětleni zapadajícím sluncem - pokud jsme ovšem nezůstali do soumraku v hospodě :)

Ve Mšeně, kde nocuje 20ka, bydlíme až na vzdálenějším okraji městečka v ubytovně u autokempu poblíž plochodrážního stadionu. Martin Kaplan opět kladně působí na kvalitu hraní. Bohužel ho k setrvání nepřesvědčilo ani dopolední sluníčko, které konečně prorazilo deku mraků, a dopoledne odjíždí za pracovními povinnostmi do Plzně.

Další nocleh ve Starých Splavech máme "dvojitý" a tak můžeme uskutečnit nedělní vycházku na Jestřebí jen na lehko.

Druhý večer jsou čarodějnice, 4kařky jsou v civilu - jak jinak - a vybočuje pouze Eliška, která svůj exterier dotvořila slušivou maskou. Pepák se přijel pochlubit poměrně čerstvým vnoučkem Vojtíškem.

V pondělí 1.5. konečně svítí sluníčko naplno. Jdeme kolem Mácháče přes Doksy směrem na Bezděz. Těch cest není až tolik a tak se potkáváme ve stínu borových lesů se Stezkaři jiných tras. Pod hradem sice mírně tápeme, jak se na tu správnou louku pod Hradem dostat, ale tisícovka lidí se prostě přehlédnout nedá.

Zakončení organizovala, stejně jako na 47. zbojnické Stezce, 12ka. Myš byla vylosována. Rytířem za 4ku se stal jistý Šulista, na prdel však za něj dostal po právu Vojtíšek Donth.  Vlak soukromé společnosti jel svižně asi tak do Bělé pod Bezdězem, pak nabíral stále větší zpoždění, jídelní vůz nebyl.

Valčíček jsme si však na Hlaváku neodpustili.

 

Sdílej to!

Be the first to comment