23.6.1998 VOJANOVY SADY


10. Vítání léta, hraní pod Mostem a v Šatlavě. U Vency spal vodník.Diky Mirdovi Hozovi (3ka) se uskutečnilo již podesáté (!) Vítání léta ve Vojanových sadech. 4kové sekupení muzikantů akceptovalo i příchozí příslušníky jiných tras ke společnému jamm-session, hraní i zpěvu. Od začátku po 19. hodině, kdy zahájili Samohelové (kytara a čerstvě opravená basa), se k nim postupně přidávali další hráči na kytary, příčné flétny, mandoliny, housle a balalajku...).

Po 21. hod. dorazil též chvalně známý Martin K. (housle), se svým rovněž chvalně známým symfonickým spoluhráčem Josefem "Džekem" F. (viola). Po jedné hodině ranní zahnalo mrholení hráče i zpěváky pod stromy. Nicméně vrůstající intenzita deště po čase vypudila přítomné k dalším, již tradičním, performancím pod Most (rozuměj Karlův). Procházející nemohli dlouho odtrhnout svůj zrak od vystoupení jistého nejmenovaného magistrátního úředníka ze severních Čech, tentokrát v roli potulného homeless hudebníka.

Třetí hodina ranní přivítala poslední vytrvalce v Šatlavě. Ne, nebojte se, účet snad byl posléze vpořádku zaplacen a tak se, pokud je nám známo, nikdo do šatlavy nedostal. Douška: Podle nezaručených zpráv spal v kuchyni, patřící k bytu rodiny V.S., vodník.

Sdílej to!

Be the first to comment