Nádraží - 14.-16.8.1998


Hraní a veselení v Lázních Mšenné. Haničce 40, Vojtovi S. 20.

Když v pátek lehce po sedmé hodině dorazil k nádražní budově Venca S. s doprovodem, byl ještě všude klid a jediným pozdvižením byl Míša, vnouček Franty K. Chvíli poté, co dorazilo pár dalších účastníků, odebrala se celá společnost do oblíbeného pohostinství v Charvátcích. Tam se kapela (Ústecká sekce, Drdákovi ze trojky, Venca a Vojta S., Jana Šť. a Franta K.) chopila nástrojů a hrálo se asi do druhé hodiny raní. V průběhu večera dorazili pánové Můra a Vojtíšek D., kteří se na místo dopravili vlastními silami na velocipedech. Z Charvátců se většina společnosti odebrala ke koupališti, kde se však díky teplotním poměrům příliš nezdržela.

Den druhý - sobotu - zahájil Venca S. svým odjezdem na chalupu, aby se pokochal svým pokrývačským uměním, v kteréžto oblasti se patrně hodlá realizovat spíše než v oblasti hudebně-alkoholické. Kolem ½ 2 dorazil i Rumpál s oslavenkyní - Haničkou. Přítomní zaznamenali, že v průběhu cesty došlo k opakovaným (a úspěšným) pokusům o píchání. V prvním případě opustil kolo přívěsného vozíku protektor a výsledek byl nasnadě. Chvíli potom, co Rumpál ohledal stav ráfku zmíněného vozíku a vrátil se do vozidla, tak ho píchla vosa. Zbytek cesty byl dokončen se zařazenými rychlostními stupni 1-2. Po příjezdu na Nádraží potřeboval lehce znechucený Rumpál odložit někam stolici, nenechal se odradit naléháním hostitele, aby tak učinil někde u sousedů, a tak byla výčepní stolice (dva chladící šneky) doplněná o bombu s CO2 a dvěma KEG sudy postavena hned u vrátek.

Odpoledne se společnost odebrala na koupaliště, kde se věnovala hraní - pohříchu pouze mariáše obtížně definovatelné úrovně.

Hlavním bodem večera byly oslavy Haniččiných narozenin s předáním putovního 4kového maskota a dalších darů a blahopřání. Největšího ohlasu si získal dar ústecké sekce: "bagristická" sluchátka se zvýšenou schopností pohlcovat vnější zvuky nižších frekvencí (tzv. chrápání), dále vybavená reproduktory a walkmanem s kazetou osobitě nahraných ukolébavek, vše možno odkládat na bustu patronky českých motoristů Elišky Junkové.

Vojtěch S. se ke svým 20inám moc nehlásil, ale i jemu patřila četná blahopřání.

Druhý večer možná některé trochu zklamal co do mohutnosti hraní, ale i ten však byl velmi příjemný.

Sdílej to!

Be the first to comment