TETŘEVKA - 19.-21.2.99


Vikina líčí zimní expedici do oblasti "Přetržené přehrady" v Jizerských horách, které se kromě ní účastnili Venca S., Míša Rogeres, Miloš B., Vašek L.,j.h.a Martina M.-W. Na Tetřevku za nimi dorazil Mlok a Pavel s houslemi...

Ve dnech 19.-21.2.1999 se uskutečnila náročná vysokohorská expedice do Jizerských hor. Výprava ve složení: Venca S., Míša Rogeres, Miloš B., Vašek L.,j.h., Martina M.-W. a Wickina R. si jako první postupný cíl stanovila dosažení base-campu na chatě Tetřevka poblíže "Přetržené přehrady". Výjezd z Prahy v pátek v 17.00, příjezd do Desné, kde zanechány autonohyly v cca 21.00 hod. Šestikilometrový prvovýstup temnou divočinou trval sotva čtyři hodiny čistého času, během kterých se kvalita sněhu a povětrnostní podmínky změnily zcela zásadním způsobem. K Protržené přehradě jsme docházeli již v hustém lijáku, zato se zcela jasnou představou, že nevíme kudy dál. Přesto díky osobní statečnosti horských vůdců kol první hodiny ranní objevujeme kýženou Tetřevku. Nálada, již v předchozích hodinách vynikající, dosahuje frenetickeho nadšení! V hluboké temnotě rozděláváme oheň v kamnech, a s rozsvícenou čelovkou po řadě navštěvujeme místní variantu vodního klosetu (WC), kde se na prkénku tyčí 30 cm vysoká sněhová čepice. Synové hor - Venca S. a Miloš - se chápají prokřehlými prsty kytar a bujné veselí, prokládané hysterickým smíchem, trvá do časných ranních hodin.

Zbytek pobytu je již poněkud nudný - v sobotu v poledne ustává hustý déšť a my se vydáváme na malou vyjížďku směr restaurační zařízení v Souši. Návrat zpět doslova bukolický - opět v temnotě, nicméně pod hvězdným nebem. V chalupě nás čeká příjemné překvapení v osobě Mloka, jenž nás přišel navštívit, a v průběhu večera přijíždí též pověstný houslista liberecké sekce Pavlík P. i s nástrojem, takže večerní kulturní program jest opět na vysoké úrovni.

V neděli muži vyrážejí ještě na krátký výlet směr Smědava - ženy pak zajišťuji úklid a pomocné domácí práce v chalupě. Těsně před 15.00 hod. stateční pokořitelé Tetřeví boudy opouštějí místo, které je tolik obohatilo, a vracejí se do svých nudných a šedých pražských ubikací.

-ryv-

Sdílej to!

Be the first to comment