PYŠELY - 20.-21.11.99


Bundáš s Janou Š. se loučili s pubertou...Avízovaná Zlatá svatba aneb loučení s pubertou a hlavně oba protagonisté Vlastík "Bundáš" P. a Jana "Pikola" Šť. přilákali do Pyšel množství 4kařů, jakož i místního obyvatelstva. Po mírně zpožděněm začátku (schůze koordinačně-provozního výboru, vzápětí vydávání skvělého guláše co večeře) došlo k obřadu.

Málokdo "z přítomných sešlých" tušil, jak skvostně sešlý pár se může ještě loučit s pubertou. Ceremoniářka Wickie představila pár růžolícímu holobradému (sic!) generálnímu tajemníkovi 4. trasy, bytem v jistém severočeském městě, který svůj působivý projev přednesl tak, že jedno oko nezůstalo suché a bránice rovněž dostaly zabrat. Ba zdálo se, že v jeden okamžik po té, co shrbená matička musela pomoci oplínkovanému batoleti (v podání Pepáka), aby se nepočůralo, by bylo možná třeba její pomoci v případě nevěsty. Neméně působivá byla i navrhovaná manželská smlouva, přečtená slepým Tatínkem, která mj. obsahovala výčet všeho, co který z novomanželů do manželství vnáší (metrické centy ryb, zavináčů, majonézy, ... až po neklid a zmatek). Z dalších projevů se nelze nezmínit o sborové deklamaci a o dr. Kníračovi, který dal nevěstě, takto odhalené peruánce rovněž co proto. Po té bylo Bundášovi oznámeno, že v přilehlé místnosti leží ženská v posledním tažení, již lze k životu přivésti pouze polibkem. I byla na pokyn přinesena na nosítkách postava, která se transformovala v kontrabas a přivedla obdarovaného k dojetí.

Po předání Immolehu a Immobilu s náležitým vysvětlením všech povelů a funkcí, došlo i na "soukromé" gratulace, které byly následovány 4kovým unpluged večerem/ránem II.

Sdílej to!

Be the first to comment