ŽIHLE (MŮRA 50) - 4.-6.2.00


Můrova padesátka se vydařila.

Již několik měsíců byl Můra nesvůj a snažil se, aby oslava jeho abramahovin v rodné obci dopadla skvěle. Jak už to bývá, některé detaily se přes veškerou snahu oslavence i gratulantů nepodařilo dotáhnout a na jiné - často neplánované - budeme vzpomínat po letech.
Zdravé jádro dorazilo již v pátek, aby večírek v restauraci u nádraží vyústil v úvahy tuto společně koupit a posléze provozovat na daleko vyšší úrovni.
V sobotu vyrazili 4kaři na vycházku krajem Můrova dětství, aby se sešli s motosekcí ve stylové restaurační hospodě v Nových Dvorech. Ta se mohla klidně jmenovat "Na Mýtince" ("personál má jen jedny ruce", "máme pět hostů - vaše objednávka přijde na pořad asi za hodinu", "pan inženýr sice učinil písemnou objednávku, ale telefonicky ji nepotvrdil", ...), ale stejně tam bylo s ca 3mi kytarami dobře.
Hlavní večer v prostorách místních hasičů začal konverzačně dílem díky tomu, že tahouni muziky nabírali síly, dílem proto, že jsme čekali na technické zabezpečení, které měl přivézt spolu s některými účastníky TAKové Spanilé jízdy Vojta S. V komponovaném pořadu byl nejprve seriosní žihelský rodák - a náš kamarád Můra - navlečen do vodnického, aby mohl vysvobodit dvě půvabné žabičky. Po polibku však došlo k přeměně trojnásobné: žabky se transmutovaly do nepřehlédnutelných princezen (jejich celková hmotnost jen těsně nepřesáhla 350kg) a samotný Můra do Supermana (včetně typického "S", rudé pláštěnky a napomádovaných vlasů). Svou duševni potenci osvědčil potom oslavenec vyřešením šachové koncovky s živými figurami. Z množství darů vzpomeňme na chanson "Prší" ve skvělém podání v bedně přinesené a v kůži oděné Wickie a na třípatrový dort s 50i svíčkami a třemi stádii vývoje můry z mandlového těsta vyvedených.
Hudebně taneční večer, vč. nezbytného využití ploch stolů, se protáhl do velmi časných ranních hodin.
Ráno se postupně všichni sešli v hotýlku U nádraží, kde byla připravena výborná česnečka, ale i jiná dobrá jídla. A jak jinak - opět se začalo hrát a tančit. Příjemné dopoledne se tak protáhlo až do odpoledních hodin, přičemž poslední se dostali na trať, kdy jindy, než kolem čtvrté...

Sdílej to!

Be the first to comment