ACHYL 50 - 3.-5.8.01


Achyl a jeho rybí festival v Desné u Tanvaldu."Vstup do klubu", na který si - ještě ke všemu v termínu dovolených - pozvete kamarády, kteří obvykle svoji účast vůbec nepotvrdí a když, tak na poslední chvíli, málokoho zbaví nervozity. Stejně tak Achyl, který na pátek připravil personál Sokolské chaty nad Desnou u Tanvaldu na nějakých 30 lidí, byl uprostřed tuctu přítomných poněkud nesvůj. Leč kolem desáté večerní nás tam bylo na 40 a mladá noc začala. Hraní bylo především v režii přátel Váhy a u vědomí, že hlavní večer teprve nastane, se šlo spát kolem 4.
Sobota ukázala, že meteorologové, kteří po několika týdnech veder předpověděli přechod fronty doprovázené několikadenním vytrvalým deštěm, se bohužel nemýlili. To Achylovi sice nabouralo koncept pořádat sezení venku, ale nevzdal se. Za pomoci svých tramských kamarádů postavil "šapitó", pod než se vešly stoly a židle pro většinu přítomných, jakož i ohniště, které dovolilo grilovat naráz nějakých 70 předem v koření naložených makrel.
K večeru sice déšť asi na 4 hodiny ustal, ale pak se rozpršelo na novo. Komponovaný večer se odehrával proto v poněkud stísněných prostorách, ale celkem to nevadilo. Po ukázce country tanců byla ve zkratce rekapitulována a zpěvy prokládána Achylova životní pouť až k dnešku. Po usazení na immobil přišli i první gratulanti: trojice zástupců Svazu vetešníků a lichvaržů z Mukačeva, jejichž zdravice byla všemi přítomnými nadšeně aplaudována... a pak se svými příspěvky do Achylova vetešnictví přicházeli i ostatní. Přitom se prakticky stále hrálo a zpívalo, což pokračovalo až do nějakých 4 hodin nedělního odpoledne - pokud vím Achyl nešel spát vůbec a v dobré kondici vydržel vše!
Achyle, ještě jednou všechno všechno nejlepší a ať ti ta skvělá kondice zůstane!

Sdílej to!

Be the first to comment