43./76. STEZKA - 26.-30.09.01


Pivana s Fúzym zajistili následující noclehy:

  • 0. Markvartice, "U dědka"
  • 1. Merboltice, pension Stará škola
  • 2. Zubrnice, "U Králíčků"
  • 3. Litoměřice, (výletní) rest. "Mostná hora"

Poměrně mizerné počasí slibovali meteorologové změnit v "babí léto", leč to se konalo jinde, čehož důkazem jsou dojíždějící stezkaři, kteří na poslední chvíli přibalovali kraťasy nebo opalovačky... Jinak mžení, občas déšť a mlha, leč vyloženě chladno nebylo a ve čtvrtek odpoledne svítilo i sluníčko. Rytířem 4ky se stal pštros "Václav", takto znalec terénu a navigátor.

Ještě po letech si vzpomenu na domácí klobásy U dědka, které při ceně kolem 30Kčs se nevešly na talíř. Na nultý nocleh se k nám připojilo několik lidí z 12ky. Mnoho z nás na téhle Stezce přehodnocovalo svůj dosavadní spíše kladný vztah ke kravám, zvláště po té, co jsme museli s nimi sdílet rozdupané rozblácené "cesty" plné kravinců vedoucí přes pastviny. Za nabité ohradníky a déšť ty krávy ovšem nemohly -:).

Před Bukovou horou byla zastávka v hospodě, kde byl zarámovaný "historický" jídelní lístek (1961, 1967?), na kterém bylo dramaticky nejdražší jídlo 100g Roštěná s rýží za 13,70 Kčs nebo za kolik, ale určitě pod 14, "normální" jídla byla pod 10... Jednu ze skupin vyvedl z husté mlhy pod Bukovou horou zmiňovaný domestikovaný pštros Václav.

V Zubrnicích malé železniční museum.

Zakončení u zámku v Ploskovicích.

 

Sdílej to!

Be the first to comment