KROKACERY - 7.-9.6.2002


V Dobřívi na rokycansku se 4kaři veselili s třemi bájnými dcerami.

Ája, Martička a Zorka pozvaly své přátele do Dobřívi u Rokycan. Na páteční večer dojelo nějakých dvacet lidí, kteří si pochvalovali velmi dobré hraní.

Druhý den po obědě jsme se vydali na vycházku do nedalekého Janova, kde Ája sdílí část chalupy (správněji vila s arboretem, konce pozemků nedohlédneš - sekáči vítáni). Cestou nám sice po medardovských deštích zmizel mostek přes potok, ale vzhledem k tomu, že kovové zábradlí vyčnívalo asi metr, dostali jsme se přes vodu povětšinou suchou nohou - tajemník si ze zábradlí i zatelefonoval... Po občerstvení před "chaloupkou" jsme obdivovali letité rododendrony i trochu porozjímali u leknínového jezírka a vydali se do místní nově zřízené občerstvovny. Zpáteční cesta do Dobřívě po silnici již byla zcela bez problémů.

Hlavní sobotní večer startoval, jak už je to u narozenin téměř tradicí, více než zvolna. Po výborné svíčkové a průběžně grilovaných kuřecích křídlech, došlo i na soutěž oslavenkyň o čestný titul Libuše (na dalších místech Kazi, Teta). Ukázalo se, že holky mohly dělat co chtěly, ale výrobce pamětních triček stejně rozhodl předem... Nicméně Libuše dostala Přemysla s párem volů, Kazi Bivoje s živým Kancem a Teta byliny. Všichni přitomní pak vyšli ven, aby se pokochali pěkným ohňostrojem. I předali jsme osobní dárky a zpívali, hráli a tancovali do časných ranních hodin.

V neděli jsme po skupinách navštívili technickou památku zapsanou v seznamech UNESCO - funkční hamr. Bylo velmi příjemné odpoledne a tak se hrálo na zahrádce před hospodou a odjet se nám opravdu nechtělo.

Sdílej to!

Be the first to comment