Lochovický piknik - 26.-27.5.2007


Na mlejně jsme si nejen zavzpomínali, fotili...

...ale nyní si můžete pustit i [yt-nw:4Z3tzQII2yQ Video::Toma Charváta se otevře v novém okně][yt-nw2:video]...

K Havrlíkům do mlýna se sjelo na 50 lidí, aby si připomněli prostředí, kde Ferda žil, ale také aby se v příjemném prostředí skvělých hostitelů pobavili.

Jirka vyklidil krytou část katru, kde připravil s pomocníky příjemné posezení. Již brzy po poledni se proto na nedalekém ohništi mohl v nerez hrnci připravovat kotlíkový guláš, muzikanti naladili a hráli pro potěchu svoji i přítomných. Irča přinesla alba vzpomínkových fotek a na šňůry byly přikolíčkovány zvětšeniny, kde jsme se průběžně poušeli identifikovat kde koho a někdy i sami sebe -:)

Vojtíšek naistaloval výčepní stolici a po krátkém (a vítězném) souboji s chlazením mohl večer začít. Stínem se stala zpráva o Píďově nehodě. Byl však v tu dobu střízlivým Vojtíškem nalezen a posléze ve špitále ošetřen a sešit. Bicykl nedoznal zásadních případně neopravitelných změn.

Jirka opravdu pustil mlýn a provedl nás po svém království. Paní domu valila na stoly skvělé bábovky a mnoho dalších cukrářských laskomin a chvílemi jsem měl pocit, že se chce zapsat do pohnuté historie Mlýna tím, že se někdo z nás přežere tak, až praskne.

 

Na vzpomínkový víkend přijeli i naši pětkoví kamarádi Tomáš Ch. a Sumo. Ostatně i řady čtyřkařů byly oživeny několika pamětníky, kteří se nevyskytují v posledních letech zrovna často (Ledvinka s Růženkou a Mirka Pacínková).

Předvečer svým osobitým způsobem zahájil na stavidle vodník, který si posléze v náhonu i zaplaval.

Večerního hraní se též účastnila skupina Havrlíků doplněná jedním zaměstnancem...

Hraní ostatně vypuklo i brzy po ránu, kdy jsme měli příležitost dojíst co se dalo (to se tedy nepodařilo) a dopít třetí sud (to se skoro podařilo). Pak jsme se mohli rozjet do svých domovů.

Jirko a Lenko, ještě jednou díky za skvělou párty

Sdílej to!