Slezina ve Studánce


Včera jsme poprvé testovali hospodu Studánka v Sinkulově ul. a musím konstatovat, že hospoda dopadla jednoznačně lépe, než my
ČTYŘKA

Účast nevalná, dochvilnost obvyklá. Když pominu Evžena, který dorazil po jedenácté, tak jsme se trousili v průběhu celého večera. Já sám jsem dorazil před devátou a tak nevím kolik lidiček bylo už před osmou. Muzikantů bylo poskrovnu. Vašík, Franta K., Dejo, Vlado, Mirka T. a bez nástrojů Vlasta P. a Franta K.-de. Vašek s Františkem se chvílemi snažili seč jim síly v den rytmické svobody stačily, ale ostatní jim do toho jako obvykle kecali. Moc jsme toho nevypili, zato jsme na jeden a tentýž stůl krátce po sobě vylili dvě různá piva. Abych jenom nehanil. Účty vyšly (bylo jich více) beze zbytku, naopak na mě ještě nejméně jedno pivo nevybylo.

STUDÁNKA

Klasická hospoda ve starší zástavbě, která si na nic nehraje. Příjemné čisté prostředí s jednoduchou výzdobou, která neevokuje nic jiného, než zase hospodu. Záchody prosté, ale čisté se vším potřebným. Z ulice se vejde přes malé zádveří přímo do výčepu s několika stoly, vlevo je druhá nepoměrně větší místnost, od výčepu oddělená pouze tím, že je k němu situována do "L". Tuto místnost je možno veprostřed ještě předělit zatahovací zástěnou. Se stolovou úpravou si tam prý můžeme udělat co nám bude vyhovovat. Jak je to s akustikou nechť posoudí muzikanti. Tlachání při hraní však bylo slyšet dobře. Pivo desítku Kozla za 19 Ká bych hodnotil známkou průměrnou, leč ve srovnání s o 2 stanice busem výše čepovanými Krušovicemi určitě lépe. Ještě je na čepu dvanáctka, ale nevím jaká a za kolik. Plzeň? Naopak několikrát ochutnaná griotka dopadla výborně. Jak je to s jídlem se ještě zřejmě vyvrbí, běžně kuchyni večer neprovozují, ale paní hospodská se ještě po deváté hodině zajímala, zda bude někdo něco chtít, že zavolá kuchaře. A jsme u hospodské. Příjemná, usměvavá žena středního věku. Vůbec jí nevadí, že jí lezou do hospody lidi a že občas lejou pivo na stůl místo do sebe. Nějak jsem si nevšiml zda měla ještě někoho za pípou, skoro bych řekl že ne, ale obsluha byla velice rychlá. Účty byly na stolech a paní hospodské nedělalo žádný problém kdykoliv někoho zkasírovat. Oficielně je myslím zavíračka ve 23:00 hod, ale s posledními z nás se hospodská rozloučila těsně před půlnocí a šla si sednout zpátky ke zbývajícím štamgastům ve výčepu. Dopravu ze sleziny si určitě každý nastuduje sám. Mně se nejeví nijak problematická. Na Palackého náměstí je to tramvají dvě stanice a odtud jezdí metro a tramvaj na všechny strany. Snad jen oblast okolo J.Města na tom bude hůře.

ČTYŘKA vers.SLEZINY

Jak to tedy dopadne se Studánkou, Panokem po rekonstrukci, či někde úplně jinde se ukáže časem. Jedno však je známo již dávno a nyní to opět vystoupilo do popředí.

  1. Má význam dělat sleziny pravidelně 1x týdně? Chceme se tak často vidět a obětovat tomu jednou za týden ospalé podřimování u televize?
  2. Úterky jsou již delší dobu vžité. Sleziny kdysi bývaly i ve středu či čtvrtek. Bylo to ale v době, kdy ještě nebyly tolik rozvinuty komunikační prostředky a takřka pokaždé se domlouvaly akce na víkend. Má tedy někdo proti úterkům jiný argument než ten, že to není čtvrtý den v týdnu?
  3. Pokud tedy zůstanou každotýdenní sleziny a já doufám že ano, nestálo by za pokus dohodnout pravidelné hrací sleziny. Třeba ob týden, jednou za měsíc, jinak? A pokud tedy budou, či nebudou hrací sleziny, ale bude se hrát, nemělo by se stanovit striktní pravidlo, že kdo nezpívá drží hubu? A ten kdo ji neudrží, ať jde kecat jinam. Třeba do výčepu, do Podolí, do ............... Což se pokusit obnovit užitečnost zpěvníků? Vzpomeňte jak pracně a mnohdy pokoutně jsme je kdysi vydávali a jak by to bylo jednoduché dnes.
  4. A za čtvrté pochopitelně to nejdůležitější. Ať dopadnou výše uvedené úvahy jakkoliv, jedno by se mělo dohodnout jako pravidlo zásadní a nejvyšší. Sleziny jsou od sedmé hodiny večerní, neboť do zavírací hodiny v jedenáct už zbývají pouhé ČTYŘI. Opravdu nevím co by tomu mělo bránit. Ví snad někdo jak toho dosáhnout jinak, než vlastní potřebou?

To je asi vše, co mě v souvislosti se slezinami napadlo. Rád pak přivítám veškeré výhružky, komentáře a nápady.

Hoj Voj.

Sdílej to!

Be the first to comment