Koncerty LTW & Mami Basta


V lednu 2008 LTW pozvalo 4kaře na několik koncertů s Mami Bastá (Madagaskar)

Přiložena recenze ze "Mlejna"
Madagaskarské sluníčko ve Mlejně 9.1.2008

Nebývá tak častým jevem, aby u nás vystupovali umělci z jižní polokoule. Koncert madagaskarského zpěváka a hudebníka Mami Bastà a pražské folk-jazzové skupiny LTW, pořádaný 11. ledna v Klubu Mlejn, měl příjemnou gradaci a byl prosvícený a proteplený africkým sluníčkem.

Po úvodním bloku LTW hrál Mami Bastà na kytaru a harmoniku vlastní malgašské písně inspirované tradiční hudbou. Zpíval o ztracené a znovu nalezené lásce, o nesnadném životě ostrovanů, o vztazích a místních zvycích. To vše ve své rodné malgaštině, pro Evropana prapodivném jazyce s jednoslabičnými nebo naopak mnohoslabičnými slovy, kde není jasné, zda se mluví o pozitivních či negativních emocích. Porozumět textům pomáhal svým laskavým výkladem basista skupiny LTW Tomáš Lorenc.

Ve druhé části se střetl svět u nás běžných hudebních postupů se světem lidové tvořivosti vzdálené země. Mami Bastà zahrál jednu svou píseň nejprve sám a poté znovu s LTW. Výsledek společného jamování byl velice zajímavý a rozhodně musel diváky nadchnout.

Martin Douša, vedoucí produkce KD Mlejn

Sdílej to!

Be the first to comment