Kam až to dotáhnou pyšelští ochotníci?


Sbor Dobrovolných Ochotnických Liboherců působících pod hlavičkou Sokola v Pyšelích uvedl v sobotu na domácí scéně Náměstíčko od Carla Goldoniho.Tato komedie dell arte z poloviny 18.stol. pojednává o tom, co vše se může stát na malém náměstí v Benátkách v době karnevalu. Pyšelští si hru vyšperkovalii vlastním hudebním doprovodem s písněmi, jejichž texty složila členka souboru Iva Niklesová a hudbu pak Jarda Pařízek /jak jinak, že/ ze čtrnáctky.

Na scéně exceluje asi 30-tičlenný divadelní soubor. Nad výkonem všech sólistů, celého sboru i doprovodné kapely, stejně jako nad vlastnoručně vyrobenými kostýmy se nakonec vznáší otázka. Jak tohle probůh dokázali? Závěrečný dlouhotrvající potlesk nadšeného publika je jistě zaslouženou odměnou. Vedle již zmiňovaného Jardy Pařízka lze na pódiu spatřit, z dalších několika Pařízků, i Hanku Pařízkovou v roli krásné masky a nespatřit Vlastu Bundáše Pařízka ukrytého v podloubí náměstíčka za basou.

Jen škoda, že s výjimkou jednoho švagra a dvou manželských párů, si do Pyšel nenašlo cestu víc čtyřkových diváků. Tuto sobotu 19.4. od 19,30 hod. hraje SDOL Náměstíčko v Sadské v rámci Klicperových divadelních dnů. Ze Sadské se může postoupit na národní přehlídku Krakonošův podzim do Vysokého nad Jizerou a odsud již jen na divadelní Olymp - Jiráskův Hronov. A i když to je určitě nepředstavitelná řehole, já to pyšelským ochotníkům ze srdce přeji.

Hoj Voj.

Sdílej to!

Be the first to comment