Hrací piknik ve mlejně


Po loni úspěšně obnovené akci jsme se opět nechali pozvat k Havrlíkům do Janova mlýna u Lochovic na "Piknik ve mlejně". A protože je to letos již 30 let, co se Ferda dívá z muzikantského nebe na naše snažení, chtěli jsme se také trochu předvést.
Předvedlo se tedy hlavně počasí, kdy po proch..... týdnu se v pátek ukázalo sluníčko a pak již hřálo naše staré kosti celý víkend. Catering nachystaný na účast něco okolo 50-ti lidiček byl opět, díky MaBu na patřičné výši. Pivo bylo dobře vychlazené, pěna jako křen. Jen přípravy kotlíkového guláše se ujali tentokrát kuchaři elévové, ale i tak byl guláš dost silný. Ještě by tedy měla muzika slovy písničkáře fajn ladit.

Jenže ouha. Čtyřku postihla záhadná pandemie nemocí a nezájmu a na poslední chvíli se odhlásilo 16 původně přihlášených. A až na vyjímky nebyli žádní muzikanti. Škoda. Příště se raději nebudeme v pozvánce vychloubat hracím piknikem. Ještě, že zahráli s Jirkou Havrlíkem "Příbuzní" a pak TAKovou taktovku zdatně zvedli Tom se Sumem z pětky. To už ale většina z nás měla po mnoha a mnoha kalíšcích medoviny chlupaté prdelky a zlí jazykové dokonce tvrdili, že některým se začaly protahovat sosáčky. U toho ale už prý byl jenom Malý Petřík.

Předtím navečer Jirka pustil mlejn a zájemci měli možnost zhlédnout to, co je již jen málokde k vidění a málokdo o tom umí vyprávět tak zasvěceně, jako právě on. Něco málo statistiky nakonec. Bez domácích nás bylo celkem 28, v tom 3 z pětky 2 z Alabámy a min. 6 zjevujících se velice zřídka. 16 odpadlíků už jsem zmiňoval. Vypil se 1 a 1/4 sudu GA 10 a nejméně 4 demijony lahodné medoviny. Ostatní tekutiny se, ve srovnání s tím, pily v zanedbatelném množství. Kotlíkový guláš, plánovaný původně pro 50 lidí, se takřka nepodléval a snědl se proto také. Mnoho dobrot od domácích, ale i hostů jakbysmet. Ještě jsme sežrali několik kilogramů buřtů, čerstvých i opečených a ráno posnídali dva druhy výtečných pochoutek z Pařízkovic výrobny. A to snad bylo pro letošek vše. Připojená fota jsou zveřejněna s laskavým svolením Irči, která jako jedna z mála si pamatovala, kdo na mlejně fotil.

Hoj Voj.

Sdílej to!

Be the first to comment