Vítání léta - 12.6.2008


Jaké to bylo ve Vojanových sadech?Snad podvacáté jsme vítali léto ve Vojanových sadech. Za ty dvě desítky let asi ubylo lampiónů a někdy je rychlejší si přisvětlit místo, kam mohla zapadnout laskomina mobilem než zapalovačem či sirkou, co však zůstává je celková uvolněnost, pohoda a příjemné hraní.

Letos jsme se sešli zhruba o týden dříve a nikoli v obvyklejší úterý, ale ve čtvrtek. Vzhledem k nadcházející akci v Srbské Kamenici se tentokrát neobjevili příslušníci severočeských sekcí, zjevil se a zahrát si po mnoha letech přišel Vojta Samohel, který posléze odložil kytaru a vystřídal Bundáše u basy.

Vodník si i letos léčil své reumaticko-artrotické hlezení klouby v bahně jezírka a celkem se nám líbil, což se nedá říci o Cilčině vnučce Barborce, které se nelíbil ani trošíčku. Vůbec mrňat bylo letos docela dost, některá odrostlejší, jiná ještě kojena dle hesla "když picknick, TAK picknick".

A co bylo letos oproti jiným ročníkům jaksi navíc? Organizátoři 30. Lesních her uspořádali pro účastníky další gangsterské dostaveníčko, kdy gangsteři měli co do činění s drogami, penezi a zbraněmi... A ještě historka "z druhé ruky": Po té, co se začaly Vojanky naplňovat patřičně oděnými účastníky zahradní party, se znenadání otevřelo okno a nejmenovaný ministr, který zjevnjě potřeboval ukázat, jak dlouho se zdržuje v úřadě, se dotázal, zda přítomní platí daně. Když dostal kladnou odpověď, spustil na provaze, co pozdrav přítomným, půllitrovou lahvinku dobré pálenky, která byla přijata, byť bylo konstatováno, že jako volební guláš je to dost slabé.

Předpokládám, že se i letos pokračovalo k domku trojkaře W. u Karlova mostu, protože počasí bylo sice oproti předchozím horkým dnům chladnějším a předpověď nic moc, ale nakonec ještě kolem půlnoci nepršelo.

Sdílej to!

Be the first to comment