Divadlo v Ohrobci - 28.6.2008


Tradičně v poslední školní den uvedl Herecký Roj Ohrobeckých Buditelů na domácí scéně tradičního Cimrmana. Znovuuvedení hry Záskok přineslo nové zážitky jak pro publikum, tak pro herce. Samozřejmě. Kdo si to má těch pět roků zpátky pamatovat, že mistře Prácheňský!? Ještě že Dr. Vypich v jednu chvíli včas zasáhl a vrátil hru o několik stran textu zpět. Něco se ale od prvního uvedení přeci jenom změnilo. Herecký ansábl si říká Nový Strejcův HROB a nehrálo se tentokrát již pro ohrobeckého starostu, ale pro starostku. Bohužel, že mistře Prácheňský...

Ouvertura ke hře byla z Cimrmanem položených základů k rozhlasové hře, které uvedl dávno před vynálezem rozhlasu a také nově objevených nedělních chvilek poezie. Závěrečné odhalení , že roli neviditelné panímámy "nad hrobem" hrála tentokrát opravdová ženská, navíc od hrobu úspěšně se vzdalující, bylo též nové.

Co se nezměnilo byl nedostatečně fungující bufet. Ač byly výčepy dva, fronty na pivo byly dlouhé a opékané klobásy byly - zřejmě po předchozím zamražení - i po opečení uvnitř syrové.

A tak celkový báječný dojem z naplňování nápisu nad portálem "Ohrobec sobě", a vlastně nám všem, nemohly zkazit nepropečené klobásy, ani překvapení některých, že se jedná o otevřenou scénu, kde je po setmění chladněji. Nezbývá tedy, než se těšit, jak se za rok opět navrátíme ke HROBu, ať již s novým nebo znovuuvedeným Cimrmanem.

  Hoj Voj.

Sdílej to!

Be the first to comment