Dol. Habartice - 29.-31.8.2008


Jsou tradiční akce, které přetrvávají, i když se mění čas a prostor a na původní názvy se poněkud zapomíná. I stalo se, že se poslední prázdninový víkend sjela dvacítka 4kařů k Fúzymu a Pivaně.
Původní "Nádraží", dnes již bez nádraží, připomínaly v Dolních Habarticích pouze některé relikvie, jako např. transparent "Dolní Petříkov", Františkova uniforma, čepice výpravčího - a možná, že se k relekviím dají přiřadit i někteří přítomní.
Hlavní ráz však předznamenalo Mirečkovo škudlení a omezování na jarní zabíjačce, které způsobilo nebývale přecpané Pivančiny mrazáky, jež bylo nutné vyprázdnit. A tak se na Dožerné o to více vařilo, smažilo, a jedlo a jedlo a pilo a jedlo.... Došlo i na výuku angličtiny, když řada učitelů byla ze skotské vysočiny či s irským akcentem.
K tomu vypravěči četných historek a skazek nedopouštěli, aby pravda ohrozila dobré příběhy, ba dokonce ze soboty na neděli došlo na hraní a zpěv. Před tím, zřejmě abychom pojedli něco lehčího, vyrazila skupinka odvážných po ránu do lesa na houby. Abych byl přesnější, odchod se jim podařil někdy po čtvrté (odpolední), ale i tak došlo na ohlášenou smaženici. Po odchodu sběračů hub - to už nám docházel Fernet a první sud, se vylíhl Rumpál s Janou a jako omluvenku své nepřítomnosti na narozeninách v Srbské Kamenici předali Pivaně "co přinesla voda": v košíku umístěného Plaváčka a třílitrového Ferneta.
Leč "uvolněný víkend", jak by patrně řekl postřižinský člen pivovarské správní rady Dr. Gruntorád, musel jednou skončit. I rozjeli jsme se v neděli kolem třetí do svých domovů.

Pivano, Fúzy i všichni ostatní, kteří jste se podíleli na skvělé pohodě - DÍKY.

Pozn.:Jsem docela zvědav, jak dlouho nám v průměru potrvá přechod na "normální" životosprávu.

Sdílej to!

Be the first to comment