Lochovice


Již tradičního vzpomínkového výletu za Ferdou do Lochovicse tentokrát účastnilo o něco méně lidiček, než obvykle. Naši ke stáru stále vzrůstající pohodlnost zřejmě tentokrát umocnilo i poměrně hnusné počasí.

Přesto se bezmála sedm statečných (MaPe, Kryšpín, Vikina s Vaškem, Cilka s Janičkou a Barborkou) probilo bahnem z Praskoles po modré značce až do Lochovic. Zde na ně již čekal zásobovací oddíl ve složení řidič Milánek a velitel vozu Voj, s nákladem cukru, co by revanš za Jirkovu snahu utopit nás při květnovém pikniku na mlejně v medovině. Ze hřibitova jsme pak přes restauraci Záběh dorazili na mlejn, kam ještě přibylo cestou přes Plešivec vrcholové družstvo ve složení Míša a Věrka Musilovi. Na mlejně, vlastně ve včelíně, bylo jako vždy pohostino a tak jsme dopili již skutečně poslední zbytky letošní medoviny a zavzpomínali na některé hrdinské skutky čtvrté trasy.

Stateční pěšáci pak vyrazili před šestou večerní na vlak ku Praze, vozový oddíl pak za Rumpálem a Janou do Petrova obhlédnout co se změnilo v hostinci U Valešů za deset roků života Vašíka Samohela při nepotkáni se s rozumem . Něco přeci jenom! Na zdi již nevisí plákát s játry pijákovými a také prý chybí čísi parohy. Do Petrova ještě přibyla Romana, ale to je již další příběh.

Tak snad příště!

Sdílej to!

Be the first to comment