45. let TAKu v Prášilech - 14.-17.11.2008


Z času na čas se členové i příznivci TAKu sejdou, aby si zavzpomínali a vůbec připomenuli TAKového ducha. TAK tomu bylo i letos, kdy se o prodlouženém víkendu sjela stovka lidí do Prášil.


Ubytování, jakož i něco piva s několika výčepními zažízeními bylo zajištěno v chatě KČT a v penzionu "U Jakuba", který si čtyřkaři pamatují ze 44. Stezky. Nevýhoda vzniklá tím, že jsme neměli jeden sál se proměnila ve výhodu, kdy se střídavě v jednom sále spíše hrálo a zpívalo, zatímco ve druhém spíše konverzovalo (Pít se dalo všude.) Stravování bylo zajištěno v podobě polopenze v bufetové depandaci prášilské hospody "U Michala", kterýžto bufáč se pyšní názvem "U Matěje"... Jídlo vcelku chutné, leč snídaně poněkud předražené.

Vzpomínkový večer byl podpořen listováním a čtením v právě vydaném 3.Almanachu, který mapuje období předchozích deseti let. Mohli jsme jen litovat, že se nepodařilo dovézt více než padesát kusů, které byly téměř obratem rozprodány. Čas zbyl i na hraní a tanečky...

V sobotu jsme se probudili do modré oblohy a po snídani jsme se většinou vydali přes Prášilské jezero na Poledník. Protože muzikanti vesměs dodrželi doporučení vedení výpravy a vzali s sebou nástroje, došlo i na spontánní radovánky pod rozhlednou.

Na pokročilou roční dobu byl z rozhledny překvapivě dobrý výhled (odkaz na video panaromatu je zde) a TAK díky tomu, že vedení výpravy zajistilo mimořádné otevření rozhledny, mohli jsme se výhledy kochat nejen my, ale i četní další poutníci, kteří se na Poledník vydali. Zejména z inverzní oblačnosti vystupující objekty na Velkém Javoru byly fascinující. Do Prášil jsme se vrátili většinou přes zelenou po červené, tedy přes Frantův most podél Prášilského potoka.

V neděli po snídani a po společném focení - bohužel několik lidí muselo ještě před tím nečekaně odjet - jsme se vydali na jezero Laka. Počasí bylo již horší, pozdě odpoledne i trochu pršelo, ale nálada se nám nezkazila.

K večeru opět promítání. Snad nejvíce oceňována "Valdakiáda", ale ani další příspěvky z bálů aj. nezapadly. Muzikanti se tentokrát přesunuli do útulnějšího prostředí "U Jakuba", ale po půlnoci se hudebníci vracející se do chaty KČT přidali k Tomášovi Rozsívalovi a vydrželi s ním hrát ještě několik hodin. (Odkaz na hraní v KČT je zde.)

V pondělí jsme už začali balit, chata "U Jakuba" musela být vyklizena ca v 10 a pokoje v KČT do 15h, a TAk byly voleny spíše kratší vycházky, jako např. Křemelná, Gsenget aj.

Celá akce byla velmi dobře zorganizovaná a zároveň nepřeorganizovaná, vypili jsme asi 1100 piv a další jinde... Nachodili jsme, tedy jak kdo, většinou víc km než je TAKu let. Večer došlo na hraní, zpívání, tanečky i na kecání. Ba dokonce nejméně v jednom případě se vnoučátka mohou těšit na několik čtverečních metrů pletených výrobků.
Závěrem budiž vysloveny díky všem, kteří ku zdaru akce přispěli.

PS Ze 4ky nás byl plus-mínus tucet - ach ti přeběhlíci -:)

Sdílej to!

Be the first to comment