Malované na skle v Pyšelích


Pyšelští ochotníci tentokrát pro dvě představení konaná již tradičně po vánočních svátcích, znovunastudovali zpěvohru Malované na skle od Ernesta Brylla. Na nedělní představení 28.prosince se nám zásluhou Velkého Bundáše podařilo zajistit dvakrát čtyři vstupenky.
Hru z polštiny přeložil a přebásnil Jaromír Nohavica, hudební aranžmá pro kapelu SDOLu Pyšely (kytara, klárinet, flétnička a kontrabas) vytvořil velice zdařile Jarda Pařízek ze čtrnáctky. V rolích četníků, jakož i zbojníků lze spatřit bratry Pařízky a v roli jedné z dívek pak Hanku Pařízkovou. Celý lyrický příběh o životě zbojníka Janíka od kolébky až ke hrobu je zpracován, až na krátké propojovací pasáže, jako zpěvohra s výbornými výkony celého sboru více jak dvaceti herců s několika výtečnými sólisty. Tak tedy páni zbojníci a četníci, děvčata a baby, ďáble s andělem a smrtí, klobouk dolů.
Po představení pak ještě k tanci a poslechu zahrála trampská kapela s Jardou Pařízkem a naším Fidlou j.h. (snad mi chlapci a Tonda Zelený promine, že se mi z hlavy vypařil název - Berounka???) a kolem půlnoci jsme již směli domů.

Sdílej to!

Be the first to comment