Argo a psí nebe


O tom, kterak se Argo na psí nebe dostal

Karel Čapek kdysi napsal Pohádku psí, ve které se vypráví, jak Voříšek jednou cestou domů spatřil na palouku psí rusalky. Nejstarší psí víla tam vyprávěla ostatním o tom, jak psi stvořili člověka, jak se dostali na psí nebe a také o tom jak měli psi své království se zámkem ze samých psích dobrot. Jenže lidé jim ho záviděli tak dlouho, až se to království propadlo hluboko do země a zůstal po něm jen voňavý psí poklad, po kterém dodnes všichni psi pátrají.

A proč vám tu pohádku připomínám právě nyní? Protože právě k takovému vyprávění psích rusalek se asi před třemi týdny Argo přimotal a když se povídalo o tom, kde by ten psí poklad mohl být úplně přestal dávat pozor a vůbec neslyšel a neviděl přijíždějící vlak. A tak už se dneska na zem dívá z toho psího nebe a stejně jako ta jeho čtyřková smečka se olizuje a těší na nastávající zabijačku.

A proč vám to povídám ještě? Protože pro Argova pána a paní je to hodně smutný příběh a určitě jej nechtějí vyprávět znovu a znovu každému, kdo právě do Habartic dorazí.

Hoj Voj

Sdílej to!

Be the first to comment