SUMMIT G49 - 17.-19.4.2009


Oslava 4násobných šedesátin aneb SUMMIT G 49 s návrhy na řešení světové hospodářské krize proběhla ve Starých (Geronto) Splavech

Oslavenci Fúzy, Kamil, Prasáček a Vojtěch nás sezvali do osvědčeného Penzionu Mlýn ve Starých Splavech. Během pátečního večera se sjelo asi 30 čtyřkařů. V lokále restaurace účastníci SUMMITU zahájili podle programu přípravná jednání, hraní, zpěv a pití.

Zábava byla uvolněná, hudba skvělá a oslavenci se ve své picí skupině opravdu tužili. Jediné čeho se jim po čase přestalo dostávat byla rovnováha, takže po jistém dominovém efektu byla hlavou posunuta basová kobylka souběžně ke strunám. Hlava tímto trsnutím o struny újmy neutrpěla, basa možná ano, ale byla opět uschopněna.

V sobotu po snídani nás čekala volná zábava formou výletu - jako cíl byla zvolena hospůdka Dřevěnka v Provodíně (nádraží Jestřebí). Hned zkraje došlo k rozdělení skupiny - na značkaře (šli po modré značce) a teréňáky (tvrdili, že do Provodína se jde přímo za nosem). Za značkaře mohu říci, že jsme se setkali i se zvěří (byla v ohrazené oboře s nápisem "Mimoň" na vratech). Zvěř byla daleko, tak jsme ji pracovně nazvali mimoni (znalci pak tvrdili, že šlo o muflony a daňky). O osudu teréňáků moc nevím, jen to, že přišli přímou cestou 1/2 hodiny po nás a taky měli zážitky. Hospůdka byla tradičně příjemná, napojila nás i nakrmila.

Po přesunu zpět do místa SUMMITU jsme zahájili večerní jednání - již v sále restaurace SKLÍPEK. Počet účastníků se rozrostl na cca 60 a počet kontrabasů na celkem 2, neboť Vojtíšek z bezpečnostních důvodů objednal u Achyla dovoz dalšího kusu. Summitová místnost i přilehlé sálky byly vyzdobeny vyvěšenými fotografiemi a pohledy z Fúzyho archivu a Irčinými zvětšeninami tváří a hrdinských činů oslavenců za dobu jejich dlouhého a slavného působení na trase 4.

Jak z krize ven - to se mělo rozhodnout za přispění 4 oslavenců. Cesty řešení pronesli za každého z nich samozvaní mluvčí: Milan za Fúzyho o významu zvýšené konzumace cigaret, Můra za Vojtíška o pozitivním vlivu nárůstu žravosti, Rumpál za Kamila o protikrizovém působení domácí výroby ovocných pálenek a MaPe za Prasáčka o pozvednutí pozitivního myšlení v Evropě vývozem české hospodské zábavy. Po projevech čekal oslavence 4kový stezkový čtyřboj:

  1. pivo + 1 dcl vody na ex (celkem 60 cl)
  2. zpěv nebo vtipné vyprávění
  3. odhad vzdálenosti 44,4km v měřítku 1:10000 pro sálovou turistiku (tj 4,44m)
  4. čtyřková historie: přezdívky versus pravá jména čtyřkařů.
Vítěznou cestou řešení se stala česká hospodská zábava, s čímž se přítomní rádi ztotožnili. A to ještě nebylo soutěžím konec, Vašek S. nechal jubilanty osvědčit šikovnost při rozstřihování toaletního papíru na délku - věc, která se v přírodě i hospodě při nedostatku může hodit. A pak si oslavenci v "summitových" tričkách vysáli svojí griotku z Šerlokova putovního šedesátnického poháru a do sálu byl přinesen obrovský čtyřdort se čtyřkovou vlajkou coby polevou a 60ti svíčkami. V malém summitovém sálku bylo nachystáno občerstvení z proslulé výroby bří Pařízků a skvělé tvarůžkové delikatesy přivezené Kamilem z Moravy, to vše přítomní nadšeně sežrali. A hrálo se (chvílemi se dvěma kontrabasy), vyprávěly vtipy a veselé historky "z natáčení" až do časného rána. Čtyři sudy piva, věnované oslavenci padly za své.

Nedělní slunečné dopoledne bylo věnováno volné zábavě, hudbě, zpěvu, vycházkám pro vystřízlivění, loučení a užívání si úspěšného SUMMITU G 49.

Tak pánové - Fúzy, Kamile, Prasáčku a Vojtěchu - děkujeme.

Sdílej to!

Be the first to comment