Pavoukoviny (50) - 26.6.2009


Kterak se na Studánce hrálo i jinak juchalo u příležitosti Pavoukových padesátin....

V pátek v podvečer se na Studánce sešlo 36 kamarádů, aby pomohli Pavoukovi proplést a prosát se do další padesátky. Radost mu učinili zejména muzikanti (nakonec celých 10), kteří opravdu podle slibu dorazili a hráli a hráli. Přes předchozí obavy žádný stěžovatel z okolí neotravoval.

Termín oslavy přímo souhlasil s datem Pavoukových narozenin, což se často nestává. Studánka nás překvapila nezvyklým stolovým uspořádáním (prý to nachystali i kvůli sobotní svatební hostině, ale s tím Pavouk opravdu nic společného neměl).

Kolem půl desáté byla v koutě sálu po zpěvu "Usmívej se ty můj broučku" a výkladu o anatomii a vlastnostech pavouků (Aranaea) a Pavouka (Araneida michalensis) odhalena asi 2metrová pavoučí síť. Uprostřed se nacházela chycená mohutná muška jenom zlatá (byla plyšová v originálních barvách, ale od ní se odvíjela zlatá nit, vedoucí k darům). Na cestě ke středu pavučiny bylo zachyceno celkem 10 much "běžných" v podobě papírové, z toho 5 uvnitř červených ("mouchy výživné") a 5 růžových ("chudokrevných"). Pavouk se pustil do postupného "vysávání" much, přičemž postupně vysál: griotku, rum, lékořicový likér, fernet, bábu s dědkem 1:1 (mouchy výživné) a mezitím 2x červenou limonádu (mouchy chudokrevné) - tedy skóre 5 ku 2, takže osvědčil pravý pavoučí instinkt při postupu na střed pavučiny. Po zlaté niti se dosoukal k dárkům a pak oděn v jubilantské tričko s nápisem "nešlapte na pavouka(y), nosí nám štěstí" převzal od posledního držitele Vaška L. padesátnické putovní křeslo. Sedě na křesle sfoukl 50 svíček na dortu, na kterém poskakoval pavouk jako živý. A pak byl k dispozici gratulantům i tanečnicím. (Mezi dárky bylo lze nalézti: jeden totálně jedlý pavouk Arachnae klobasus tlacenkus, jeden úplně nejedlý, zato velký a chlupatý pavouk "na krk a záda" od dárkyně stižené zřejmou arachnofobií - s dárkem manipulovala pomocí 2 vařeček, jakož i jiné vymyšlenosti).

A pak se hrálo a pilo Pavoukovo pivo dlouho přes půlnoc. Od Pavouka vím, že určitě do půl páté.

Pavouku, děkujeme ti a taky všem kamarádům, kteří přišli oslavit tyhle předposlední čtyřkové padesátiny.

Sdílej to!

Be the first to comment