Chotěvice 2009 - 24.-26.7.09


Severka pozvala 4kaře na víkend. Pozvání přijalo 16+ lidí, kteří si to náležitě užívali. V dalším popisuje průběh návštěvy, zmiňuje i cyklovýlet a miniZOO...

Jako již každý rok, i letos proběla koncem července akce "Letní Chotěvice". Oproti jiným letům někteří významní účastníci, jako Vojtíšek se Stáňou a Pavel s Eliškou, chyběli. I tak se nás sešlo v hojném počtu 16 a na páteční večer nás poctil svojí přítomností jako sedmnáctý Franta Kahoun, který, jak je již jeho zvykem, za ranního kuropění odjel vlakem na jinou akci. Dodržování pitného režimu v podobě hlazeného piva bylo zpočátku těžce ohroženo velkou čtvrteční vichřicí a následným výpadkem proudu na Trutnovsku. Ten však byl, chvíli před příjezdem čtyřkařů, naštěstí obnoven. Nic pak už nebránilo konzumaci, s čímž se všichni vypořádali statečně. Tentokrát si Vašík nemohl stěžovat, že mu chybí druhá kytara, protože kromně něj tam byli ještě tři kytaristé, kteří se činili, seč jim síly stačily, až do svítání, ve snaze, aby Franta nezaspal na vlak. Kytaristy pak podporovaly 2 mandolíny, flétny - příčná i zobcová, klarinet, housle, foukačky. No a kapelu doplnila z řad místňáků kytara, banjo a basa.

Za odměnu, že se tak hezky hrálo, konzumovalo a ponocovalo, Vašík vymyslel "nenáročnou" 50 km kolovou trasu. Naštěstí ráno pršelo a tak jsme vyráželi až v poledne. Do cyklistického kroužku se nominovalo 10 cyklistů, ostatní se rozhodli, že si budou užívat na chalupě s odůvodněním, proč se někam táhnout, když je tam tak hezky.

Trasa vedla přes "Severku" - po deštích však dost rozbahněnou cestou - tam jsme se posilnili výborným obědem a pak přes Trutnov na kopec Stachelberk, kde se nachází tvrz - část pohraničního opevnění z let 1937-38. Z Trutnova to obnášelo cca 250 m převýšení a bylo to prakticky stále do kopce, lesní cestou, kde se mnohdy musela kola převést pře rozbahněné úseky, kamení a kořeny. Někteří slabší jedinci - po probdělé noci - se necítili na vrchlové vystupy a opustili Vašíkův cyklistický kroužek a zvolili cestu zpět. Několikrát za den nás zastihl prudký lijavec, ale vždy jsme se stačili někde schovat a většinou i konzumovat. Nakonec jsme pevnost zdolali v počtu 6 cyklistů.

Večer se opět hrálo, zpívalo a dokonce i tančilo - tentokrát se k nám připojil Andrej s Lenkou. Pod hrozbou deště se sedělo v přístřešku pro auto a ráno bylo na zahradě rozeseto několik kusů spících čtyřkařů, kteří usnuli tam, kam se stačili odvalit.

Neděle byla krásný slunný den a nikomu se nechtělo odjíždět. Protože jsem neměla žádné skříně ke stěhování na půdu, tak jsme podnikli procházku na "Kateřinu".To však zanechalo hluboké zážitky hlavně v Kosákovi - už prý nikdy více! Ani lvíčata a tygřata nedokázala ovlivnit dojem z toho rámusu vydávaného množstvím turistů a křičících dítek.

Celá akce proběhla, myslím, ke spokojenosti všech. Kryšínovi se tam líbilo tak, že se ještě v úterý znuvu projel autobusy na chalupu a zpět - záměrně si tam nechal veškeré oklady. No a Lojza už svou bundu má taky zpět a ještě inzeruji jednu světle šedou dámskou vestu a jedny domácí pantofle.

A abych nezapoměla - už se těšte na další ročník!

Sdílej to!

Be the first to comment