Lochovice - 17.11.2009


Zatímco na Národní se vzpomínalo, dvacítka 4kařů byla v Lochovicích.

Ráno byla nad Prahou deka černých mraků nevěstící mnoho dobrého, ale i tak jsme se shromáždili u pokladen a po té vyrazili přes Zadní Třebáň do Radouše.

Odtud jsme se po svých cestou nikoli nejkratší vydali do Lhotky. Na prvním významnějším rozcestí se Vojtíšek neohroženě vydal směrem představující trasu delší, aby po několika krocích konstatoval, že podrážka (a později i druhá) jeho řádně uskladněných pohorek se rozhodla nesetrvat déle co součást boty... V Běštíně anketa o "Pepánkovi nezdarovi", jehož pachatel Franta "Župan" Procházka se dole v obci narodil. Počasí se poté umoudřilo, i bylo docela teplo a na několik okamžiků též sluníčko na nás skrze mraky pohlédlo. V lhotecké hospodě u Hejduků inzerovali výjimečné ceny "1989". Pivo za 5Kč bylo sice dražší než před dvaceti lety, ale hospodský tvrdil, že níž jít nemůže.

My jsme se přesunuli k Prejzkům, kde bylo méně nakouřeno a kde nás očekával Jirka H. Po obědě doplněném pivy, kořaličkami a jinými pochutinami jsme vyrazili na Mlejn, kde jsme odivovali nové přírůstky sbírky, jednu lokomobilu v chodu i medovinu.

Kolem čtvrté jsme se odebrali na hřbitov, kde jsme zavzpomínali na Ferdu. No a pak na přímý rychlík do Prahy.

Sdílej to!

Be the first to comment